Судове рішення #21314057

                                                             Справа № 1607/419/2012

Номер провадження 2/1607/167/2012

Р І Ш Е Н Н Я

          

          

29.02.2012 року Зіньківський районний суд Полтавської області   в складі                                 головуючого    судді    Дем’янченко С.М. розглянувши в  судовому засіданні в місті Зіньків Полтавської області  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -

                                                                 в с т а н о в и в:

           

        ОСОБА_1 звернулася до Зіньківського районного суду Полтавської області з позовом  до  ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини .

         З позову вбачається, що після смерті ОСОБА_3, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1, залишилась спадщина, яка складається  з земельної ділянки  площею 3,00 га.,    яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Зіньківського району Полтавської області та майнового паю в пайовому фонді КСП «Україна»в розмірі 14102 грн.  Єдиним спадкоємцем за законом на вказану спадщину, являється  позивачка, оскільки спадкоємець ОСОБА_4, який являвся батьком ОСОБА_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_2, інші спадкоємці відсутні. Державний нотаріус  відмовив позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки, вона у встановлений  чинним законодавством  України, шестимісячний строк,  не подала до державної нотаріальної контори   заяви про прийняття спадщини. Вище вказаний шестимісячний  строк, встановлений  законодавством  України ОСОБА_5 пропустила з поважної причини,  в зв’язку з юридичною необізнаністю та похилим віком. В зв’язку з вище викладеним позивач ОСОБА_1 звернулася до суду і просила  суд  ухвалити  рішення, яким   визнати  причину пропуску нею строку встановленого для прийняття спадщини визнати поважною та визначити їй додатковий строк терміном два місяці для подання заяви  про прийняття спадщини.

          В судове засідання сторони не з’явились, від  позивача ОСОБА_1 надійшла заява в якій вона  позов підтримала в повному обсязі, просила розглянути справу у її відсутність,  представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Зіньківського району   Полтавської області  не з’явився, але від нього надійшов лист  про розгляд справи  у відсутність представник  позовні вимоги визнав в повному обсязі.

             Суд вирішив за можливе розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів, з урахуванням норм ст.197 ЦПК України.        

          Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, приймаючи до увагу заяви сторін про розгляд справи  у їх відсутність, приходить до висновку,  що  ОСОБА_1  пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин і її  позов  про визначення додаткового строку  для подання заяви про прийняття спадщини підлягає  до  задоволенню з наступних  підстав.            

        Судом встановлено, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер  ОСОБА_3 останнім  постійним  місцем  проживання  якого  було АДРЕСА_1  (а.с.12).  Після  смерті  ОСОБА_3 залишилась спадщина з  майнового паю в пайовому фонді КСП «Україна»в розмірі 14102 грн. (а.с. 9).

         Шестимісячний  строк   для  прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 закінчився 15.07.2004 року.  ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 і зареєстрована в АДРЕСА_2 (а.с.4).  ОСОБА_3 на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований в АДРЕСА_3 і разом з ним за вищевказаною адресою був зареєстрований  та проживав його батько ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2  (а.с.12).                   ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 і її батьками  є ОСОБА_6 та ОСОБА_7  (а.с.3). ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєструвала шлюб з ОСОБА_8, після реєстрації шлюбу присвоєно прізвище дружині  ОСОБА_8 (а.с.5).  ОСОБА_4  та ОСОБА_7   01.12.1948 року уклали шлюб, після укладення шлюбу  дружині присвоєно прізвище ОСОБА_4 (а.с.8).                  ОСОБА_3 народився 1.01.1956 року і його батьками були ОСОБА_4 та ОСОБА_9 (а.с.8).  ОСОБА_1  та ОСОБА_3 були рідними лише по матері.

           Враховуючи вище  викладене ,а також визнання  відповідачем позову, який  не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб, суд  приходить до  висновку, що ОСОБА_1 пропустила  строк прийняття спадщини з поважних  причин  і є підстави  для  ухвалення  рішення    про задоволення  позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Зіньківського району  Полтавської області,   про   визначення додаткового строку  для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилася  після померлого  ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .  

   

            На підставі викладеного та  керуючись   ст.  1272   ЦК України,      ст.ст. 10, 11, 60, 174, 197,  212-215     ЦПК України, суд, -

                                                                            в и р і ш и в:

      Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

      Визначити  ОСОБА_1  додатковий строк, в  один   місяць, з часу  набрання рішенням суду  чинності,   для  подання заяви про  прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3  останнім  постійним місцем  проживання якого було,  АДРЕСА_1

       

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

      Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


   Суддя –




















          Суддя                                                                                          С. М. Дем'янченко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація