Судове рішення #2133206
Справа № 2-311/ 2008р

                                                                                                                 Справа № 2-311/ 2008р.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

            13 лютого 2008 року                                                                 смт. Красногвардійське

 

            Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

                        головуючого - судді Проскурні С.М.

                        при секретарі - Мойсеєнко М.В.

                        за участю представника позивача - ОСОБА_3

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди з купівлі-продажу домоволодіння дійсною та визнання на нього права власності,

 

В С Т А Н О В И В :

 

            ОСОБА_1 16.01.08р. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання угоди з купівлі-продажу домоволодіння, що розташоване поАДРЕСА_1 дійсною та визнання на нього права власності, мотивуючи вимоги тим, що у червні 2006 року він придбав у ОСОБА_4. жилий будинок за вказаною адресою, сплатив продавцю гроші, що підтверджується розпискою, але посвідчити угоду з купівлі-продажу в нотаріальній конторі не змогли через те, що продавець померла. Він фактично є власником зазначеного домоволодіння, однак, документів, підтверджуючих право власності у нього немає.  

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги ОСОБА_1 підтримала, пояснивши, що її довіритель придбав домоволодіння вАДРЕСА_1 05 червня 2006 року у ОСОБА_4. за 10.000 грн., що підтверджується виданою продавцем розпискою про отримання грошей. Від посвідчення угоди в нотаріальному порядку продавець не відмовлялась, але у ІНФОРМАЦІЯ_1. вона померла. Спадкоємець померлої ОСОБА_2 не заперечує, що мати продала своє домоволодіння поАДРЕСА_1 позивачу ОСОБА_1, який з дня придбання будинку проживає в ньому, оплачує комунальні та інші платежі.  Просила позов задовольнити в повному обсязі.   

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнала, пояснивши, що її матиОСОБА_4. у червні 2006 року продала ОСОБА_1 свій жилий будинок з надвірними будівлями. Укласти договір з купівлі-продажу вони не встигли через те, що у ІІНФОРМАЦІЯ_1мати померла. Вона є спадкоємницею після смерті матері і не заперечує визнати за позивачем право власності на домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1, а також визнати угоду з купівлі-продажу цього домоволодіння дійсною.  

            Вислухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав. 

Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 було укладено угоду з купівлі продажу домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1, що підтверджується розпискою ОСОБА_4. від 05.06.06р. про отримання нею від ОСОБА_1 за проданий будинок 10.000 грн. (а.с.4).

Договір з купівлі-продажу між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 в нотаріальній формі не укладався, тому за даними Мар'янівської сільської ради власником зазначеного домоволодіння значитьсяОСОБА_4., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданого Мар'янівською сільською радою, актовий запис № 19 (а.с.11).

Відповідач є дочкою померлої ОСОБА_4., що підтверджується свідоцтвом про її народження (а.с.10).

В судовому засіданні відповідачкою підтверджено, що між позивачем та її матір'ю укладалась угода з купівлі-продажу домоволодіння, мати отримала від ОСОБА_1 гроші за жилий будинок, про що давала письмову розписку.   

Згідно з ч.2 ст.220 ЦПК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.             

            Згідно зі ст.638 ЦК України договір вважається укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

            На підставі ч.3 ст.334 ЦК України, право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.       

            Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності в набувача виникає з моменту такої реєстрації (ст.334 ч.4 ЦК України).

            Таким чином, на підставі наданих та оцінених у сукупності доказів суд дійшов висновку, що позивач придбав жилий будинок з надвірними будівлями, що розташований по АДРЕСА_1 сплатив за нього продавцю грошову суму, проживає в будинку, оплачує всі необхідні комунальні та інші платежі, тобто з його боку істотні умови угоди виконані. Укласти договір з купівлі-продажу та посвідчити його в нотаріальній конторі сторони не змогли, через те, що продавецьОСОБА_4. померла. З цих підстав суд вважає за можливе визнати угоду з купівлі-продажу зазначеного домоволодіння від 05.06.06р. дійсною та визнати право власності позивача ОСОБА_1 на жилий будинок з надвірними будівлями, що розташований за вищевказаною адресою. 

            На підставі викладеного і керуючись статтями 220 ч.2, 334 ч.3-4, 392, 638 ЦК України, 10, 11, 60, 88, 212, 215 ЦПК України, суд

 

В И Р І Ш И В:

 

            Позов ОСОБА_1 задовольнити.

            Визнати угоду з купівлі-продажу цілого жилого будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 05 червня 2006 року, дійсною.

            Визнати за ОСОБА_1право власності на домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1 і складається з цілого жилого будинку - літер “А” та надвірних будівель: входу до погрібу - літер “Б”, навісу - літер “в”, сараїв - літер „В”, „Г”, “Д”, навісу - літер „Е”, вбиральні - літер “Ж”, огорожі 1-2. 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

                                            

Суддя                                                               

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація