Справа № 2-312/ 2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2008 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Проскурні С.М.
при секретарі - Мойсеєнко М.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Восходненської сільської ради про визнання договору з купівлі-продажу домоволодіння дійсним та визнання на нього права власності,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 16.01.08р. звернулася до суду з позовом до Восходненської сільської ради про визнання договору з купівлі-продажу домоволодіння, розташованого по АДРЕСА_1 дійсним та визнання права власності на зазначене домоволодіння, мотивуючи вимоги тим, що у вересні 1976 року вона придбала за договором з купівлі-продажу жилий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1. При оформленні договору секретарем Восходненської сільської ради була допущена помилка, не зазначено вулицю та номер будинку. В даний час при зверненні до сільської ради для вирішення питання про реєстрацію за вказаною адресою свого сина, їй було відмовлено через відсутність повних даних на домоволодіння.
У попередньому судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, пояснивши, що коли у 1976 році вона укладала договір з купівлі-продажу домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1 не звернула уваги на те, що секретарем сільської ради, при посвідченні договору, не було зазначено вулицю та номер будинку, що у даний час перешкоджає їй користуватися правом власника і здійснити реєстрацію сина в своєму будинку. Просила визнати договір з купівлі-продажу домоволодіння від 06.09.1976 року дійсним та визнати за нею право власності на цілий жилий будинок з надвірними будівлями згідно з даними технічного паспорта на домоволодіння.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся. Надав письмову заяву про розгляд справи у відсутності свого представника, заперечень не представлено.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2. 06.09.1976 року був укладений договір з купівлі-продажу домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1, який посвідчено секретарем Восходненської сільської ради. Договір зареєстровано в книзі для записів нотаріальних дій за НОМЕР_1 Технічний паспорт на домоволодіння, яке розташоване поАДРЕСА_1 станом на 08.07.1987 року був виданий Джанкойським МБРТІ на ім'я позивача ОСОБА_1. (а.с.9-12).
За даними будинкової книги позивач значиться зареєстрованою та проживає за адресою: АДРЕСА_1, що також підтверджується даними про місце проживання та реєстрацію у паспорті (а.с.6-8, 4).
Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Відповідно до ст. 638 ЦК України договір вважається укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Судом встановлено, що договір з купівлі-продажу було укладено в письмовій формі, посвідчено секретарем сільської ради, тобто сторонами були виконані усі істотні умови договору, але не було зазначено точної адреси проданого домоволодіння - вулиці та номеру будинку. На даний час відсутність цих даних перешкоджає позивачу, як власнику домоволодіння, користуватися своїми правами власника в повному обсязі.
Згідно зі ст.334 ч.3 ЦК України, право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації (ст.334 ч.4 ЦК України).
На підставі наданих та оцінених у сукупності доказів суд дійшов висновку, що істотні умови договору сторонами повністю виконані, позивач придбала жилий будинок з надвірними будівлями поАДРЕСА_1 постійно в ньому проживає, але в договорі не зазначено повну адресу домоволодіння вулицю та номер будинку. З викладених обставин суд вважає за можливе визнати договір з купівлі-продажу домоволодіння від 06.09.1976 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2. дійсним та визнати за позивачем право власності на цілий жилий будинок з надвірними будівлями, що розташований поАДРЕСА_1
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 334 ч.3-4, 392, 638 ЦК України, 10, 11, 60, 88, 169, 212, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Визнати договір з купівлі-продажу цілого жилого будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2. 06 вересня 1976 року, дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на придбане нерухоме майно - цілий жилий будинок - літер „А”, з надвірними будівлями: входом до погрібу - літер „Б”, навісом - літер „В”, сараєм - літер „Г”, літньою кухнею - літер „Д”, навісом - літер „Е”, сараєм - літер „Ж”, вбиральнею - літер „З”, огорожею 1-3, розташований поАДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя