Судове рішення #2133251
Справа № 2 - 515/ 2008р

Справа № 2 - 515/ 2008р.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

            26 березня 2008 року                                                        смт. Красногвардійське

 

Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Проскурні С.М.,

при секретарі - Мойсеєнко М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до СОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання матері,

 

В С Т А Н О В И В:

 

            ОСОБА_1 11.02.08р. звернулася до суду з позовом до свого повнолітнього сина ОСОБА_2. про стягнення аліментів на своє утримання в твердій грошовій сумі в розмірі 350 грн., а також стягнення додаткових витрат, викликаних інвалідністю, мотивуючи вимоги тим, що вона є людиною похилого віку, пенсіонеркою, інвалідом другої групи, непрацездатною, тому потребує матеріальної допомоги, яку її син не надає.  

            У судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги, просила стягнути з відповідача тільки аліменти на своє утримання у твердій грошовій сумі в розмірі 350 грн. щомісяця, при цьому пояснивши, що син ОСОБА_3. проживає разом з нею, працездатний, працює, хоча заробіток має нерегулярний. Вона сама несе всі витрати з харчування, оплати комунальних послуг, утримання житла, витрати на придбання ліків. Крім пенсії інших доходів у неї немає, вона непрацездатна, є інвалідом 2 групи, хворіє, тому потребує матеріальної допомоги, яку син міг би їй надавати. 

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі. Погодився з тим, що оскільки мати є пенсіонеркою, інвалідом 2 групи та сама несе всі витрати з утримання житла, потребує матеріальної допомоги. Він постійної роботи не має, у даний час працює по найму, отримує дохід, який дозволяє допомагати матері. Згоден виплачувати аліменти в розмірі 350 грн.    

Вислухавши пояснення осіб, що брали участь у справі, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статей 10, 11 ЦПК України сторони користуються рівними правами щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи і розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно зі ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч.1 ст.202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, є інвалідом другої групи, непрацездатною (довідка МСЕК серіїНОМЕР_1 (а.с.5), проживає в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 отримує пенсію, розмір якої станом на 11.01.08р. складав   828,87 грн. (довідка Пенсійного фонду України Красногвардійського Управління ПФУ в АРК № 19.08-23/27 від 11.01.08р., - а.с.9).

Все це дає підстави вважати, що ОСОБА_1 потребує матеріальної допомоги, пенсія, яку вона отримує, і яка є основним та єдиним джерелом доходів, не покриває усіх її найважливіших потреб. 

Відповідно до положень ст.205 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін.

При визначенні розміру аліментів суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів.

Зі слів позивача вона має старшого сина, з яким не спілкується тривалий час, допомоги від синів не отримує.

Визначаючи право позивача на утримання від свого повнолітнього сина               ОСОБА_2. аліментів, суд враховує ті обставини, що відповідач працездатний, але постійної роботи не має, його заробіток нерегулярний, мінливий, має дружину та малолітню дитину. Позивач є пенсіонеркою, інвалідом другої групи, непрацездатна, за станом свого здоров'я потребує значних витрат на ліки, крім пенсії інших доходів не має.

З урахуванням наданих суду доказів та викладених обставин суд вважає, що позовні вимоги слідує задовольнити в повному обсязі, стягнувши з ОСОБА_2. аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 350 грн. щомісяця безстроково.  

Згідно зі ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню в доход держави судовий  збір в розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.         

Керуючись статтями 10, 191, 202, 205 Сімейного кодексу України, 10, 11, 60, 88, 212, 215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд

 

В И Р І Ш И В:

 

            Позов ОСОБА_1 задовольнити.   

            Стягнути з СОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця АДРЕСА_2 на користь своєї матері ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, аліменти на її утримання в твердій грошовій сумі у розмірі 350 грн. щомісяця безстроково, починаючи з дня пред'явлення позову, з 11.02.2008р.

            Стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.

            Стягнути з СОСОБА_2 судовий збір в доход держави у розмірі 51 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

            Суддя

 

 

  • Номер: 6/489/72/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-515/2008
  • Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Проскурня С.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.02.2018
  • Дата етапу: 14.03.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація