Судове рішення #21398393

ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

У Х В А Л А

“28” лютого 2012 року                                                                    м. Ялта

Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим як адміністративного суду САВРАНСЬКА Т.І., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до ВДВС м. Ялта про визнання постанови державного виконавця незаконної та її скасування,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернулась до Ялтинського міського суду АР Крим як адміністративного суду з зазначеним позовом в порядку процесуальних вимог адміністративного судочинства і просить суд:

-   Скасувати постанови старшого державного виконавця ВДВС м. Ялта Глушак Н.В. від 07 лютого 2012 року про відкриття виконавчого провадження та накладення арешту.

Дослідивши матеріали адміністративної позовної заяви, вважаю, що відповідно до вимог ст. 109 ч. 1 п. 1 КАС України у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.

Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Як зазначено у ч.ч. 1, 2 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб саме і лише у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів, зокрема, поширюються на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження(крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до адміністративного суду із повною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

У відповідності до ст. 15 ЦПК України суди розглядають за правилами цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Також, статтею 383 Цивільного Процесуального Кодексу України передбачений інший порядок судового оскарження рішень дій та бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу. Ця норма кореспондується із ч.4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження»

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, оскаржує дії державного виконавця у зв’язку із виконанням ним рішення суду прийнятого за результатами розгляду цивільної справи № 2-1334/11 у порядку цивільного судочинства, а позивач відповідно є боржником у виконавчому провадженні.

Отже, судовий захист прав позивача у даному випадку може здійснюватися лише за правилами цивільного судочинства.

За таких обставин, на підставі ст. 109 ч. 1 п. 1 КАС України суддя своєю ухвалою відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 17, 109 ч. 1 п. 1 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В :

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за адміністративною позовною заявою ОСОБА_2 до ВДВС м. Ялта про визнання постанови державного виконавця незаконної та її скасування,

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз’яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до  суду з таким самим адміністративним позовом не допускається.

За захистом охоронюваного законом інтересу, свободи або суб’єктивного права способом, що передбачений ст. 16 ЦК України або іншими нормами приватного права, позивач має право звернутися до суду цивільної юрисдикції в порядку процесуальних вимог цивільного судочинства.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив оскаржувану ухвалу, протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                 Т.І. Савранська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація