Судове рішення #21398397

ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

У Х В А Л А

“3” лютого 2012 року                                          м. Ялта

Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Савранська Т.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення фактів, що мають юридичне значення,  

В С Т А Н О В И В :

Заявниця звернулася до Ялтинського міського суду АР Крим із зазначеною заявою в окремому провадженні у порядку цивільного судочинства і просила суд:

•   Встановити факт того, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є однією ж і тією особою;

•   Встановити факт того, що диплом спеціаліста Серії НОМЕР_2, виданий 27 грудня 2002 року ОСОБА_1, належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт того, що ідентифікаційний код НОМЕР_1, виданий 14 лютого 2005 року ОСОБА_1, належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт того, що Свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування № НОМЕР_1, видане 6 липня 2005 року ОСОБА_1, належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт того, що свідоцтво про право власності  на нерухоме майно № 483, видане 9 лютого 2007 року ОСОБА_1, належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт того, що свідоцтво про право власності  на нерухоме майно № 425, видане 12 грудня 2006 року ОСОБА_1, належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт того, що Витяг № 12856807 від 12 грудня 2006 року, виданий ОСОБА_1, належить ОСОБА_2

•   Встановити факт того, що Витяг № 13516092 від 9 лютого 2007 року, виданий ОСОБА_1, належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт того, що Свідоцтво про укладення шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 – належить ОСОБА_2;

•   Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 і ОСОБА_4

У  відкритті провадження у цивільній справі слід відмовити з підстав п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України.

Відповідно до зазначеної норми процесуального закону суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Частиною 2 ст. 256 ЦПК України встановлено, що у судовому порядку підлягають встановленню факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Пленум Верховного Суду України у Постанові від 31 березня 1995 року N 5   «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» звернув увагу судів на те, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:

•   згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;

•   чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;

•   заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;

•   встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Заяви про встановлення із зазначених підстав факту належності особі вироку або рішення суду, квитка про членство в об'єднанні громадян, військового квитка, посвідчення до ордена або медалі, паспорта, чи свідоцтв, що їх видають органи реєстрації актів громадянського стану, та інших документів, що посвідчують особу, не підлягають розгляду в окремому провадженні, оскільки ці питання вирішуються органом, який видав документ. Судами також не встановлюється тотожність особи.

Разом із тим, звертаючись до суду із заявою про встановлення наведених юридичних фактів і обґрунтовуючи таку необхідність помилковим написанням її прізвища у паспорті громадянина України, тобто здійсненим не у відповідністю з її національною традицією, ОСОБА_1 не врахувала, що законодавством встановлений інший порядок встановлення таких фактів.

Зокрема, у випадку встановлення розбіжностей у записах (невідповідності внесених до паспорта записів записам в інших документах) здійснюється обмін паспорта у порядку, визначеному пп. 16, 17 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 червня 2006 р. N 600 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 7 липня 2006 р. за N 804/12678. 

Такий порядок передбачає обмін паспортів територіальними підрозділами у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб міських, районних управлінь (відділів) МВС за місцем проживання особи для чого особа подає: заяву; паспорт, що підлягає обміну; дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра; квитанцію про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита; документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну.

Отже, у разі наявності розбіжностей у паспорті та в інших правовстановлюючих документах особі належить не порушувати питання про їх належність особі і заявляти інші вимоги, у тому числі, щодо встановлення факту родинних відносин, а звертатися до територіального підрозділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС за місцем проживання із заявою про обмін паспорта, тобто усувати безпосередньо причину виникнення розбіжностей у правовстановлюючих документах.

Звертаючись з заявою про обмін паспорта, заявниця має урахувати і положення чч. 2 статті 294 ЦК України, відповідно до якої фізична особа дійсно має право на транскрибований запис її прізвища та імені відповідно до своєї національної традиції. Якщо перекручення імені було здійснене у документі, такий документ підлягає заміні.

Окрім того, не підлягають взагалі встановленню факти тотожності особи.

Таким чином, провадження у  цивільній справі не може бути відкрито, заявлені вимоги розгляду у судах не підлягають.

На підставі викладеного і  керуючись ст. ст. 1, 3, 15, 122, 256 Цивільного процесуального кодексу України,

У Х В А Л И В :

Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду цивільної юрисдикції з таким самим позовом.

Суму судового збору в розмірі сто сім гривень три копійки за квитанцією від 10 січня 2012 року за № 340 –  повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                 Т.І. Савранська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація