Судове рішення #21463774


  

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

15 лютого 2012 року           2а-107/12/1070

Київський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого - судді Брагіної О.Є.;

при секретарі судового засідання –Іванові Д.О.,

за участю представників:

позивача –не з’явився;

відповідача –не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовомуправління Пенсійного фонду України у місті Борисполі та Бориспільському районі Київської області

до  відкритого акціонерного товариства «Спеціалізованої пересувної механізованої колони - 241»

простягнення заборгованості по виплаті пільгових пенсій,


ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України у місті Борисполі та Бориспільському районі Київської області (далі –позивач) з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Спеціалізованої пересувної механізованої колони - 241»(далі –відповідач) про стягнення заборгованості по виплаті пільгових пенсій у сумі 20 363,62 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 р. № 21–1 (далі –Інструкція № 21-1) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі –Закон № 1058 - IV).

Відповідач зобов’язаний щомісячно вносити до органу Пенсійного фонду суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених у відповідності до пунктів «б»- «з»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»від 05.11.1991 р. № 1788-XII (далі –Закон № 1788 - XII), що призначені в минулих та поточних роках.

В порушення вказаних норм, за відповідачем утворилась заборгованість за період з листопада по грудень місяць 2011 року по сумах пільгових пенсій у розмірі 20 363,62 грн.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.01.2012 р. відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду на 07.02.2012 р.

07.02.2012 р., у зв’язку з неявкою сторін в судове засідання, розгляд справи було відкладено на 15.02.2012 р.

Представник позивача, повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду належним чином,  у судове засідання не з’явився, надав заяву, в якій позовні вимоги підтримав, просив суд розглянути справу за його відсутності.

Представник відповідача, повідомлений судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином, у судове засідання не з’явився, причини неявки не повідомив, заяв чи клопотань про розгляд справи без його участі не надав.

За даних обставин, суд розглянув справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення спору по суті суд вважає, що позовні вимоги  підлягають задоволенню з таких підстав:

статтею 46 Конституції України встановлено, що всі громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Законом № 1788-XII всім непрацездатним громадянам України гарантується право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій. Законом № 1058-IV визначаються принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, порядок призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формується зі страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим законом. Інструкцією № 21-1 визначено процедуру добровільної участі осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Згідно пунктів 1 і 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР (далі –Закон №  400/97-ВР) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші юридичні особи, а також фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник зборів, територіальної громади.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Бориспільської міської ради Київської області як юридична особа, платником страхових внесків є на підставі пункту 1 частини 1 статті 1 Закону № 400/97-ВР.

Абзацом 4 частини 1 статті 2 Закону № 400/97-ВР встановлено, що для платників збору визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно пунктів «б»- «з»статті 13 Закону № 1788-XII до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону № 1788-XII.

Відповідно до абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону № 400/97-ВР, на обов’язкове державне пенсійне страхування встановлено ставку збору для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього закону, у розмірі 100 відсотків від об’єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 пункту 1 статті 2 цього Закону.

Згідно пункту 6 статті 20 Закону № 1058-IV страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно до пункту 6.1. Інструкції № 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV.

Пунктом 6.4. Інструкції № 21-1 визначено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Абзацом 1 пункту 6.8. Інструкції № 21-1 встановлено, що підприємства щомісячно, до 25-го числа, вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до підпунктів «б»- «з»статті 13 Закону № 1788-XII.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем заявлено позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по сумах пільгових пенсій, що виплачені пенсіонерам, які набули стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до підпунктів «б»- «з»статті 13 Закону № 1788-XII у розмірі 20 363,62 грн.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

          Відповідно до частини 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Згідно статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

На підтвердження своїх вимог позивачем надано розрахунок суми боргу за листопад –грудень 2011 р.; розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV в частині пенсій, призначених відповідно до підпунктів «б»- «з»статті 13 Закону № 1788-XII з листопада по грудень 2011 р.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог, доказів про сплату зазначеної суми відповідачем суду надано не було, у зв’язку з чим суд вважає позовні  вимоги управління Пенсійного фонду України у місті Борисполі та Бориспільському районі Київської області доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

           Враховуючи, що спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 159-163, 167, 185-186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Спеціалізованої пересувної механізованої колони - 241» на користь управління Пенсійного фонду України у місті Борисполі та Бориспільському районі Київської області 20 363 (двадцять тисяч триста шістдесят три) грн. 62 коп., - заборгованість по пільговим пенсіям.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.


Суддя                                                                                 Брагіна О.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація