Судове рішення #2147826
Номер справи: 2-28

      Номер справи: 2-28

      Категорія: 4

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

25 квітня 2008 року                             Маневицький районний суд Волинської області

 

в складі: головуючого - судді                                 Покидюка М.В.

при секретарі                                                            Каращук В.С.

з участю: позивачки                                                 ОСОБА_1

представників відповідачів                                     Маркевича В.З., Бондарчук Н.В,

                                                                                   Зінчук С.А., Рака І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старосільської сільської ради Маневицького району Волинської області, Маневицької райдержадміністрації Волинської області, СВК “Мрія”, Волинського обласного управління ВАТ “Ощадбанк” про визнання права власності на спадкове майно,

 

ВСТАНОВИВ:

 

             28 листопада 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Старосільської сільської ради Маневицького району, Маневицької райдержадміністрації, СВК “Мрія”, Волинського обласного управління ВАТ “Ощадбанк” про визнання права власності на спадкове майно.

             Свої вимоги обґрунтовувала тим, що її покійні батьки ОСОБА_2 та ОСОБА_3, перебуваючи в зареєстрованому шлюбі, спільно побудували житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1. Крім того, батькові за життя в СВК „Мрія”, яка є правонаступником КСП “Волинь”, належали земельний пай, площею 2,49 га, вартістю 14143 грн. 53 коп., майновий пай, вартістю 6298 грн. та грошовий вклад в Маневицькому ТВБВ ВАТ „Ощадбанк” на рахунку № НОМЕР_1. Матері ОСОБА_3за життя належали грошові вклади в Маневицькому ТВБВ ВАТ „Ощадбанк” на рахунках №НОМЕР_2, №НОМЕР_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3померла. Спадщину після її смерті своєчасно прийняв її чоловікОСОБА_2 і фактично вступив в управління та володіння спадковим майном.

            13 лютого 2004 року в Старосільській сільській раді Маневицького району від імені ОСОБА_2 був посвідчений заповіт, яким усе своє майно спадкодавець заповів дочці ОСОБА_1

            ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 Спадщину після його смерті, яка складається з вище переліченого майна, своєчасно прийняла дочка, ОСОБА_1, і фактично вступила в управління та володіння спадковим майном.

            Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно в даний час вона не може через відсутність на будинковолодіння правовстановлюючих документів і позасудовим порядком вирішити це питання неможливо.

             Посилаючись на зазначені обставини, просила суд визнати за нею в порядку спадкування право власності на будинковолодіння, земельний і майновий паї та грошові вклади з нарахованими процентами та компенсацією, належні її покійним батькамОСОБА_2 таОСОБА_3

             Позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві, пояснила, що вона, як єдиний спадкоємець за заповітом та за законом, після смерті батьків прийняла спадщину і практично вступила в управління та володіння спадковим майном. Через відсутність правовстановлюючих документів вона не може оформити на себе право власності на це майно, а тому просить суд визнати за нею право власності на дане майно.

             Представники відповідачів Маркевич В.З., Бондарчук Н.В, Зінчук С.А., Рак І.В.  позовні вимоги визнали повністю, не заперечують проти визнання за позивачем права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, земельний і майновий паї та грошові заощадження у ВАТ “Ощадбанк”, що належали її покійним батькамОСОБА_2 таОСОБА_3. Будь-якого спору щодо даного майна немає.

             Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до повного задоволення.

            Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України „Про власність” від 7.02.1991 року громадянин набуває право власності на доходи від участі в суспільному  виробництві,  індивідуальної  праці,  підприємницької діяльності,  вкладення  коштів  у  кредитні  установи,  акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування  або укладення інших угод, не заборонених законом.

  Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.          Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

  Згідно ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

  Статтею 1228 ч. 2 ЦК України передбачено, що право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

  Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

            Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він  фактично  вступив  в  управління  або  володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній  конторі  за  місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті  дії  повинні  бути  вчинені  протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.      

  Про те, що покійнийОСОБА_2 був власником житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, земельного паю, площею 2,49 га, вартістю 14143, 53 гри., майнового паю, вартістю 6298 грн. в СВК „Мрія” Маневицького району та грошового вкладу в Маневицькому ТВБВ ВАТ „Ощадбанк” на рахунку № НОМЕР_1, а покійна ОСОБА_3була власником  грошових вкладів в Маневицькому ТВБВ ВАТ „Ощадбанк” на рахунках №НОМЕР_2, №НОМЕР_3, крім визнання цієї обставини сторонами, підтверджується, дослідженими судом, витягом з погосподарської книги № 13 за 2007 рік, будівельним паспортом, технічним паспортом на дане будинковолодіння, експертним висновком про відповідність житлового будинку діючим державним будівельним, санітарним і пожежним нормам від 9 квітня 2008 року, сертифікатом на право власності на земельну частку (пай) РН № НОМЕР_4 від 19 листопада 2007 року, свідоцтвом про право власності на майновий пай ВЛ № НОМЕР_5 від 13 лютого 2002 року, ощадними книжками на рахунки № НОМЕР_1, №НОМЕР_2, №НОМЕР_3.

            Довідкою Старосільської сільської ради № 1562 від 20 листопада 2007 року встановлено, що інших спадкоємців на дане спадкове майно не має.

            Правомірність набуття позивачем ОСОБА_1 права власності на спадкове майно підтверджується, дослідженим судом, заповітом від іменіОСОБА_2, посвідченим Старосільською сільською радою 13 лютого 2004 року за № 15, довідкою цієї ж сільської ради № 1562 від 20 листопада 2007 року, свідоцтвом про народження І-УР № НОМЕР_6 від 5 березня 1960 року, свідоцтвом про укладення шлюбу серії І-ЕГ № НОМЕР_7 від 22 травня 1982 року, свідоцтвом про одруження І-УР № НОМЕР_8 від 29 березня1960 року.

            Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

            Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що позивач ОСОБА_1, являючись спадкоємцем за заповітом та за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться по АДРЕСА_1, а також на земельні і майнові паї та грошові вклади батьків, фактично набула на них право власності. На даний час право власності на це майно ніким не оспорюється, а тому суд вважає, що є всі підстави для визнання права власності на вказане будинковолодіння, земельний і майновий паї та грошові вклади за ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216, 1233, 1296 ЦК України, ст. 549 ЦК України (1963 року), ст. 12 Закону України „Про власність” від 7.02.1991 року, суд, -   

                       

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити повністю.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1, зареєстрованого за ОСОБА_2; земельний пай, площею 2,49 га, вартістю 14143,53 грн., посвідчений сертифікатом на право  на земельну частку (пай) серії РН № НОМЕР_4, виданим Маневицькою райдержадміністрацією 19 листопада 2007 року ; майновий пай, вартістю 6298 грн., посвідчений свідоцтвом про право власності на майновий пай серії ВЛ № НОМЕР_5, виданим Старосільською сільською радою 13 лютого 2003 року за Р№ 927, які належалиОСОБА_2; грошовий вклад з нарахованими процентами і компенсацією, який знаходиться в Маневицькому ТВБВ ВАТ „Ощадбанк” на рахунку №НОМЕР_1, відкритому на ім'я ОСОБА_2; грошові вклади з нарахованими процентами і компенсацією, які знаходяться в Маневицькому ТВБВ ВАТ „Ощадбанк” на рахунках №НОМЕР_2, №НОМЕР_3, відкритих на ім'я ОСОБА_3.

На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

                              

                        Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація