Судове рішення #2160106

                                                                         

 

 

                                                                     Р І Ш Е Н Н Я

                                                             Ім”ям України

27 березня 2008 року                                           Міловський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді                                                                                 Чехова С.І.

      при  секретарі                                                                                                   Світлічної О.В.

      з участю адвоката                                                                                            ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Мілового справу за позовом ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для  подання заяви про прийняття спадщини.

                                                              В С Т А Н О В И В:

       До суду звернувся позивач ОСОБА_2. із позовною заявою у якій просить встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. Свої вимоги мотивує тим , що його батьки  у шлюбі не перебували коли він народився, він при народженні був записаний на прізвище його матері ІНФОРМАЦІЯ_2 . У 1983 році батьки уклали шлюб , а у1985 році батько його усиновив

і був записаний у   його свідоцтві  про народження. Прізвища він не зміняв залишився на прізвищі матері ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після смерті батька  залишилась ощадна книжка та земельний пай, які є спадковим майном. В нього є сестра ОСОБА_4 яка на прізвище батька не була записана и не була удочерена. Вона подала заяву до державного нотаріуса про прийняття спадщини, він за домовленістю з нею заяву до нотаріуса не подавав. Оскільки зараз вона мешкає з їхньою матер”ю за якою доглядає. Вони вирішили з сестрою  про те, що вона отримає спадщину після померлого батька і вони її поділять між собою. Сестра не змогла через суд  установити факт родинних відносин  і не може тепер отримати  свідоцтва про право на спадщину. Він не знав що сестра не зможе доказати факту родинних відносин з померлим батьком і тому до нотаріуса не звертався з заявою про прийняття спадщини , але мав намір отримати спадщину. Він вважає , що пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин.

           Представник позивача ОСОБА_4 у судовому засіданні заявлений позов  підтримала посилаючись на вищеозначені обставини.

               Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні заявлений позов підтримала посилаючись на вищеозначені обставини.

                  Представник відповідача ОСОБА_5. у судовому засіданні заявлений позов визнала та пояснила, що  строк  подачі  заяви про прийняття спадщини від померлого ОСОБА_3. його сином ОСОБА_2. був пропущений з поважних причин і потрібно йому надати додаткових строк для звернення до нотаріальної контори.

             Оскільки представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги  а представник відповідача заявлені позовні вимоги визнала, виникла можливість ухвалити рішення у попередньому судовому засіданні відповідно до ч.4 ст.130 , ч.4 ст. 174 ЦПК України              Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

                  Оскільки мається свідоцтво про смерть ОСОБА_3. який помер у віці 91 років ІНФОРМАЦІЯ_1.(а.с.5)

             З свідоцтва про укладення шлюбу видно , що ОСОБА_3 та ОСОБА_6 уклали шлюб між собою  28 березня 1983 року

            Згідно свідоцтва про народження позивача ОСОБА_2. слід , що ОСОБА_3 та ОСОБА_6 його батьки.(а.с.6)

                З ухвали Міловського районного суду від 22 січня 2008 року про залишення справи  за позовом ОСОБА_4. без розгляду слід що сестра позивача ОСОБА_2. Зверталась до суду про встановлення факту родинних відносин. (а.с.13)

            При таких обставинах суд вважає що  позивач ОСОБА_2. пропустив строк для звернення  до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини з поважної причин та йому можно буде  визначити додаткових строк  для звернення до нотаріальної контори.

             Як слід з ч.3 ст.1272 ЦК України  “За позовом спадкоємця , який пропустив  строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання  ним заяви про прийняття спадщини.”

                 На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України. ст.ст.10, 11, 60, 130, 174 , 212-215 ЦПК України.

                                                      В И  Р І  ІШ И  В:

 

           Позовну заяву  ОСОБА_2  задовольнити.

       Встановити ОСОБА_2 додаткових строк  протягом 3-х місяців  для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

    Заяву про оскарження рішення можно буде подать протягом 10 днів до Міловського районного суду.

     Апеляційну скаргу на рішення можно буде подать протягом 20 днів до апеляційного суду Луганської області, після подачі заяви про оскарження, шляхом направлення апеляційної скарги , через Міловський районний суд.

    Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

 

 

                            Суддя :                                                С.І. Чехов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація