ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
__________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
"22" червня 2006 р. Справа № 11/399-О-А-05
Господарський суд Херсонської області у складі судді Хом"якової В.В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши справу
за позовом: Скадовської міської ради, м.Скадовськ Херсонської області
до: Контрольно-ревізійного управління в Херсонській області, м.Херсон
про визнання протиправним акту
за участю представників сторін:
від позивача: не прибув
від відповідача: Шилов М.І. - начальник юридичного відділу, дор. від 09.08.2005р.
Скадовська міська рада звернулась до суду з позовом про визнання протиправним та скасування акта контрольно-ревізійного управління у Херсонській області, складеного за результатами ревізії Скадовської міської ради від 21 вересня 2005 року № 03-17/24. Позивач вказує в позовній заяві на те, що додатки до акту ревізії йому не надані, акт оформлено з порушенням вимог Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок державною контрольно-ревізійною службою в Україні, затвердженої наказом головного КРУ № 121 від 3 жовтня 1997 року.
Відповідач - контрольно-ревізійне управління в Херсонській області проти позову заперечує, вважає, що спір про недійсність акту ревізії не може бути предметом розгляду у господарському суді.
До суду надійшла заява виконавчого комітету Скадовської міської ради . підписана міським головою, про відмову від позову з посиланням на ст.136 КАСУ. Суд не приймає відмову від позову, оскільки вона заявлена не позивачем –Скадовською міською радою, а виконавчим комітетом.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач оскаржує законність акту від 21 вересня 2005 року ревізії використання бюджетних коштів, збереження грошових коштів та товарно-матеріальних цінностей, стану достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Скадовській міській раді за період з 1 березня 2004 року по 1 липня 2005 року, який складено головним контролером-ревізором КРВ у Білозерському районі Десна О.М.
Згідно зі ст.. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юридичні особи мають право оскаржити рішення суб”єкта владних повноважень –нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії. Акт державного чи іншого органу –це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов”язковий характер. Підставами для визнання акта недійсним (нечинним) є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов”язковою умовою визнання акта недійсним (нечинним) є також порушення у зв”язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації –позивача у справі.
В даному випадку акт ревізії –це оформлений документально результат дій службової особи, яке не є керівником органу контрольно-ревізійної служби, цей акт ревізії не має обов’язкового характеру для позивача, а є тільки підставою для прийняття відповідного рішення керівником контрольно-ревізійного органу. Виходячи з викладеного, актом ненормативного характеру, який породжує для позивача певні правові наслідки, може вважатись тільки рішення КРУ, прийняте від імені управління та підписане начальником управління.
Суд закриває провадження у справі, оскільки дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Судовий збір не стягується.
Керуючись пп.1 п.1 ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
1. Закрити провадження у справі.
2. Ухвалу надіслати сторонам.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Хом"якова