Судове рішення #2161568
Справа № 2-2392/2007р

Справа   2-2392/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

16 серпня 2007 року   Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

Головуючого судді    Криворучко І.В.

При секретарі        Бердник О.І. розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в  м.  Борисполі  під  час попереднього розґляду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, ІНФОРМАЦІЯ_1померла її бабусяОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з житлового АДРЕСА_1, який був набутий нею на підставі договору купівлі-продажу від 01.11.1976 року, який посвідчений Головурівською сільською радою, Бориспільського району, Київської області. Згідно складеного заповіту померла все своє майно заповіла їй та її сестрі ОСОБА_2- відповідачці по справі, але вона від спадщини відмовляється на її користь та на частку спадкового майна не претендує.

Вона в установлений законом строк з заявою до нотаріуса про прийняття спадщини не зверталась, оскільки вважала що автоматично прийняла спадщину, але на протязі 6-ти місяців, вона почала користуватись спадковим майном, а саме: зробила ремонт в домоволодінні, користувалась предметами домашнього вжитку, обробляла земельну ділянку, сплачувала необхідні платежі по утриманню будинку, тобто на той момент прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном померлої. Крім того на даний час у неї виникла необхідність оформити на своє ім»я право власності, але при зверненні до відповідних органі їй і було відмовлено з причин відсутності будь-якої первинної реєстрації права власності на спадковий будинок. З наведених підстав вона просить суд встановити факт прийняття нею спадщини що відкрилась після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та визнати за нею право власності на спадковий АДРЕСА_1, крім того в своїй заяві просить справу слухати у її відсутність.

Відповідачка в судове засідання не з»явилась, але від неї надійшла заява в якій вона позов визнає і просить справу слухати у її відсутність.

Суд, дослідив, оцінив, проаналізував, всі зібрані по справі докази у їх сукупності і дійшов (Висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померлаОСОБА_3 (а.с.7), після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з житлового АДРЕСА_1

Відповідно до складеного заповіту (а.с.6) все своє майно, померла заповіла позивачці та її рідній сестрі ОСОБА_2, але остання від спадщини відмовилась на користь позивачки (а.с.8), даний заповіт не скасований та не оспорювався.

Крім того як встановлено у судовому засіданні дійсно позивачка після смерті ОСОБА_3 проживала в її домоволодінні в АДРЕСА_1користується предметами домашньої обстановки та повсякденного вжитку, зробила ремонт, обробляла земельну ділянку, тобто на той час прийняли спадщину шляхом фактичного вступу.

 

Згідно п.1 ст.549 ЦК України( 1963року) спадщина вважається прийнятою, якщо спадкоємець фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, що мало місце в цьому випадку, оскільки зазначені правовідносини виникли під час дії ЦК України (1963 року).

З метою оформлення права власності спадкового домоволодіння на своє ім.»я, при зверненні до відповідних органі їй було відмовлено з причин відсутності будь-якої первинної реєстрації права власності на спадковий будинок на ім»я померлої.

Однак оскільки правовстановлюючим документом на спадковий будинок є договір купівлі-продажу від 01.11.1976 року(а.с.10), який посвідчений Головурівською сільською радою за №98, то слід дійти висновку, щоОСОБА_3 вважається такою, що набула права власності на нього.

Відповідно до ч.1. ст..128 ЦК України (в ред..1963 року) право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачене законом або договором. Крім того згідно до ч.2 ст.548 ЦК України (вред.1963року) прийняття спадщина визнається належною з моменту її відкриття.

Таким чином враховуючи вищенаведене , а також той факт, що позивачка прийняла спадщину в установлений законом 6-ти місячний строк шляхом фактичного вступу в управління та володіння майном, то є всі підстави стверджувати, що вона набула права власності на спадковий будинок.

Крім того, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до наказу №7\5 від 07.02.2002 року, про затвердження тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, реєстрація прав власності проводиться на підставі судових рішень

На підставі ст. 128,548,549 ЦК України(в ред.1963року), керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 130, 174, 213, 215  ЦПК України,,

ВИРІШИВ :

Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини, що відкрилась після смерті її бабусі - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1право власності спадковий житловий будинок який розташований в АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк заяви про апеляційне оскарження і подання після цього на протязі 20 днів і апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація