2-2553/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2007 року Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
судді Рідник І.Ю.,
при секретарі Данько Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Комінтернівське справу за
позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про
встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
Позивач звернувся до суду з дійсним позовом 04.06.2007 року. В судовому засіданні позивач в обґрунтування заявлених позовних вимог послався на наступне:
ІНФОРМАЦІЯ_1помер його батько ОСОБА_3.
Після його смерті залишилося спадкове майно - земельна ділянка площею 5,96 га., розташована на території Першотравневої сільської ради Комінтернівського району Одеської області, яка належала померлому ОСОБА_3 на підставі Державного акту про право власності на земельну ділянку серії ОД № 029389 від 27.09.2004 року.
Спадкоємцями майна є він та його сестра - ОСОБА_2.
20.03.2007 року його сестра звернулася до Комінтернівської районної
державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, а він
помилково вважав, що цього достатньо для прийняття спадщини та до нотаріуса
своєчасно не звернувся, а зараз при зверненні до нотаріуса йому було роз'яснено,
що він пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини. Тому він
вимушений звернутися до суду.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю та пояснила, що вона дійсно своєчасно зверталася до нотаріальної контори, але вона та брат не знали, що йому також треба звернутися до нотаріуса. Просить позов задовольнити.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.
Згідно зі ст.ст. 1269 п.1, 1270п.1 ЦК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини в строк до 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У чинність ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за законом або за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти и спадкоємець, що постійно проживав разом зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-ти місячного строку, не заявив про відмову від нього.
Згідно зі ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, про що свідчить свідоцтво про смерть, видане виконкомом Першотравневої сільської ради Комінтернівського району Одеської області, та в книзі записів актів про смерть зроблено запис №47. (а.с. 8)
Після смерті ОСОБА_3 залишилося спадкове майно: земельна ділянка площею 5,96 га., розташована на території Першотравневої сільської ради Комінтернівського району Одеської області, яка належала ОСОБА_3 на підставі Державного акту про право власності на земельну ділянку серії ОД № 029389 від 27.09.2004 року. (а.с.10)
Родинні відносини підтверджуються свідоцтвом про народження позивача ОСОБА_1., виданим 29 липня 1965 року Першотравневою сільською радою Комінтернівського району Одеської області, згідно якого ОСОБА_3 дійсно є його батьком, (а.с. 9)
Відповідачка ОСОБА_2 не заперечує, що її брат фактично прийняв спадщину після батька і вона не заперечує проти встановлення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини.
За таких обставин суд вважає можливим встановити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини, яка залишилася після смерті батька ОСОБА_3
На підставі викладеного, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.10, 209, 212,213,215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовну заяву - задовольнити.
Встановити ОСОБА_1додатковий строк терміном 6 місяців для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до 31.08.2007 р., до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.