Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
06 травня 2011 р. Справа № 2а/0570/7000/2011
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дмитрієв В.С., розглянувши у приміщенні суду за адресою: 83052, місто Донецьк вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Слов’янську Донецької області до Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач Управління Пенсійного фонду України в м. Слов’янську Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про зобов’язання вчинити певні дії.
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Основними критеріями відмежування справ підсудних адміністративним судам та інших судів загальної юрисдикції є суб»єктний склад та характер спірних правовідносин, тобто обовязковим учасником публічно-правового спору має бути субєкт владних повноважень, а предметом судового розгляду у адміністративному провадженні має бути публічно-правовий спір.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить прийняти рішення, яким зобов’язати Донецьке обласне управління ВАТ «Державний ощадний банк України» надати інформацію, що містить банківську таємницю про відомості щодо зняття коштів з особового рахунку.
За таких обставин суд дійшов до висновку, що заявленому позові відсутні ознаки публічно – правового спору, що виключає можливість розгляду цієї позовної заяві в порядку адміністративного судочинства.
Як встановлено пунктом 1 частини першої ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
За правилами глави 12 Цивільного процесуального кодексу України здійснюється розгляд справ про розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю щодо юридичних та фізичних осіб.
Керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в справi за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Слов’янську Донецької області до Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про зобов’язання вчинити певні дії.
Роз’яснити позивачу, що розгляд справи повинен здійснюватися в порядку цивільного судочинства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дмитрієв В.С.