Судове рішення #21627984

        

Справа № 8-а-154/12

У Х В А Л А  

іменем України

 12.03.2012

Деснянський районний суд м. Києва в складі:

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Деснянського районного суду м. Києва по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 24 грудня 2009 р. задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії.

Вищезазначена постанова, яка залишена без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києві, набрала законної сили.

08 лютого 2012 р. відповідачем - ГУПФУ у м. Києві подано заяву про скасування за нововиявленими обставинами постанови Деснянського районного суду м. Києва від 24 грудня 2009 р.

Заявлена вимога обґрунтована тим, що 19 червня 2011 р. набув чинності Закону України від 14 червня 2011 р. «Про внесення змін до Закону України «Про державний  бюджет України на 2011 р.», яким передбачено, зокрема, що у 2011 р. норми і положення статей 39,50,51,52,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 14,22,37 та ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 р.»

На виконання вимог вищезазначеного Закону України Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06 липня 2011 р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються  за  рахунок  коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23 липня 2011 р.

26 грудня 2011 р. Конституційним Судом України вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними).

Заявник вважає, що у зв’язку з вищенаведеним виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою про перегляд рішення суду за нововиявленими  обставинами.

Сторони в судове засідання не з»явились, про час та місце розгляду заяви повідомлені. Суд вважає за можливе розглядати заяву у відсутності сторін, з урахуванням вимог ч.2 ст. 252  КАС України.

Згідно зі ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті у зв’язку з нововиявленими обставинами.

Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є :

- істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою на час розгляду справи;  

- встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;

- встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;

- скасування судового рішення , яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути;

- встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.  

Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність  фізичної особи.

При розгляді заяви про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами, суд не виявив істотних для справи обставин, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Не відбулось також скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови (ухвали), що належать переглянути, чи встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акту чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи.

Відсутні також інші підстави для перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами вказані в ст. 245 КАС України.

Керуючись ст. ст. 245 – 249, 253 КАС України суд, -

У Х В А Л И В :

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про перегляд постанови Деснянського  районного суду м. Києва від 24 грудня 2009 року за нововиявленими обставинами, - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом пяти днів з дня проголошення. У разі постановлення ухвали без участі особи яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація