Судове рішення #21628455


  

 Донецький окружний адміністративний суд

                 

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

              

 20 червня 2011 р.                                                       Справа № 2а/0570/10256/2011  

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17


14 червня 2011 року ОСОБА_1 направила на адресу Донецького окружного адміністративного суду адміністративний позов до Приморського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Головного управління Міністерства юстиції України в Донецькій області про визнання дій незаконними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження серія ВП №23203232 від 10 грудня 2010 року.

           Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами, внесеними Законом України від 07 липня 2010 року № 2453-VІ) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

          Згідно з ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

          Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

         Частиною 2 ст. 181 КАС України передбачено, що позовну заяву може бути подано до суду:

- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

           Позивачем заявлено клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, в обґрунтування якого він зазначає, що у грудні 2010 року ним отримана постанови про відкриття виконавчого провадження серія ВП №23203232 від 10 грудня 2010 року державного виконавця – заступника начальника відділу Приморського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції – Тазієва Д.Р. Вважає, що строк встановлений для звернення до адміністративного суду пропущений з поважних причин, оскільки про незаконність спірного рішення позивачка дізналася тільки 05 травня 2011 року, коли звернулась до Всеукраїнської асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу.

         Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено особливості адміністративних справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби учасниками виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій. Зважаючи на те, що будь-які затримки у процесі виконання виконавчих документів можуть мати негативні наслідки для такого виконання, стаття спрямована на швидке вирішення в адміністративному суді питання щодо рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби.

          Також цією статтею встановлені скорочені строки подання адміністративного позову та розгляду адміністративної справи щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, щоб це не затягувало самого процесу виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню.

          За таких обставин суд вважає, що вказані позивачем обставини не можуть вважатися поважними підставами для поновлення пропущеного строку звернення до суду. Суд вважає заяву ОСОБА_1  про поновлення строку, встановленого для звернення до адміністративного суду, необґрунтованою.

            Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

         Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачем поданий позов після закінчення строку, встановленого частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, та відсутністю поважних підстави для поновлення пропущеного позивачем такого строку, позовну заяву слід залишити без розгляду.

          Відповідно до частини 7 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

          Керуючись частиною 2 статті 99, частиною 1 статті 100, частинами 7, 8 статті 107, статтями 160, 165, 181,  185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

           Позовну заяву ОСОБА_1 до Приморського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції Головного управління Міністерства юстиції України в Донецькій області про визнання дій незаконними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження – залишити без розгляду.

          Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

          Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.    

Суддя                                                                            Дмитрієв В.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація