Судове рішення #2163096
Справа № 2-4945/07

Справа № 2-4945/07

РІШЕННЯ

іменем    України

 

11 вересня 2007 року Тернопільський міськрайонний суд в складі:

головуючого - Очеретяного С. В.,

при секретарі - Шпак Т.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Тернополі цивільну справу за позовом

ОСОБА_1до Великобірківської сільської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування, -

 

встановив:

 

Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача Великобірківської сільської ради про визнання за нею права власності на банківські вклади,  що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 та НОМЕР_2згідно ощадних книжокНОМЕР_3та НОМЕР_4у відділенні Ощадного банку України у с Великі Бірки,  Тернопільського р-ну у порядку спадкування за законом після смерті батька-ОСОБА_2,  померлого ІНФОРМАЦІЯ_1,  посилаючись на те що на момент смерті спадкодавця вона проживала з ним однією сім"єю,  фактично прийняла спадщину і вступила в управління спадковим майном,  заяви про відмову від спадщини не подавала,  у зв"язку з чим вважається такою,  що прийняла спадщину. Однак,  у законодавчо встановленому порядку оформити спадщину немає можливості через розбіжності у правовстановлюючих документах її та покійного батька. А тому просить визнати за нею у судовому порядку право власності на вказане спадкове майно.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1  свій позов підтримала з мотивів,  викладених у позовній заяві та просить його задоволити.

Представник відповідача Великобірківської сільської ради у судове засідання не з"явився,  однак надійшла заява про слухання справи у їх відсутності,  відносно позову не заперечують.

Заслухавши пояснення позивача,  дослідивши та оцінивши докази по справі,  суд встановив такі факти.

Відповідно до свідоцтва про одруження від 15.10.1960р. І-УР № НОМЕР_5,  виданого Великобірківським районним бюро ЗАГС Тернопільської області,  18.10.1950 року уклали шлюб ОСОБА_2,  1925 р.н. та ОСОБА_3,  1930 р.н.

Як вбачається зі свідоцтва про народження позивачки ОСОБА_1НОМЕР_6,  виданого Великобірківським райбюро ЗАГС Тернопільської області 29.12.1962 p.,  її батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Відповідно до трудової книжки колгоспника № 747,  остання була видана на ім"я ОСОБА_2,  1925 р.н.,  а в подальшому внесено виправлення імені на „ОСОБА_2" згідно паспорту.

ІНФОРМАЦІЯ_1 Великобірківською селищною радою Тернопільської області видано свідоцтвоНОМЕР_7про смерть ОСОБА_2,  що помер у віці 83 років.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на банківські вклади,  що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2у Великобірківському відділенні Ощадного банку України,  однак згідно документів на відкриття рахунків останні належать не померлому ОСОБА_2,  а ОСОБА_2

Той факт,  що померлий ОСОБА_2 дійсно є батьком позивачки ОСОБА_1підтверджується тим,  що згідно свідоцтва про народження позивачки та свідоцтва про смерть,  виданого на ім"я ОСОБА_2,  прізвище та по-батькові особи,  яка записана батьком позивачки та померлого співпадають. Також згідно свідоцтва про народження позивачки та свідоцтва про одруження її батьків співпадають прізвище ім"я та по-батькові її матері-ОСОБА_3Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер у віці 83 роки,  тобто він народився у 1925 році,  що співпадає із роком народження вказаним у трудовій книжці ОСОБА_2,  де зроблено виправлення імені зі „ОСОБА_2" на „ОСОБА_2".

Спадкоємцем першої черги за законом після померлого ОСОБА_2 є його донька ОСОБА_1

 

Позивачка ОСОБА_1  на момент смерті спадкодавця проживала разом із ним,  про що свідчить довідка виконкому Великобірківської селищної ради № 1609 від 07.08.2007р.,  фактично прийняла спадщину та вступила в управління спадковим майном,  продовжуючи здійснювати всі права та обов"язки власника.

У відповідності до  ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах,  що не заборонені законом,  зокрема із правочинів і вважається набутим правомірно,  якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У відповідності до  ст. 1268 ч.1 спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її,  а згідно ч.3 цієї ж статті,  спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким,  що прийняв спадщину,  якщо протягом шестимісячного строку для прийняття спадщини з часу її відкриття,  встановленого законом,  він не заявив про відмову від неї.

Таким чином,  оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності і враховуючи те,  що спадкоємцем першої черги за законом ОСОБА_1  яка на час відкриття спадщини постійно проживала із померлим ОСОБА_2 у строк,  встановлений законом,  не заявлено про відмову від спадкового майна-банківських вкладів,  що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2у Великобірківському відділені Ощадного банку України,  які набуті за час життя ОСОБА_2 на законних підставах,  суд вважає,  що в даному випадку має місце порушення права власності позивача на спадкове майно,  яке підлягає захисту шляхом визнання за ОСОБА_1  права власності на вищевказане майно в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2,  померлого,  ІНФОРМАЦІЯ_1

Керуючись  ст.  ст. 130 ч.4; 209 ч.1,  2; 213-215; 218; 223; 294 ч.1,  2; 295 ч.4 Цивільно-процесуального кодексу України,   ст.  ст. 328, 1268 ч.1,  3, 1272 Цивільного кодексу України,  суд,  -

 

 вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право власності на банківські вклади,  що знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2у Великобірківському відділенні Ощадного банку України в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2,  померлого,  ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація