Судове рішення #2168406989

Номер провадження 2-о/754/334/25

Справа №754/7553/25

РІШЕННЯ

Іменем України

23 червня 2025 року м.Київ


Деснянський районний суд міста Києва

під головуванням судді Бабко В. В.

за участю секретаря судового засідання Краснощоки О. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про встановлення факту родинних відносин,


УСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення фактуродинних відносин.

Заявник обґрунтовує заявлені вимоги тим, що він є батьком військовослужбовця ОСОБА_2 , який трагічно загинув. Під час звернення до ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою подання документів, необхідних для отримання соціальних гарантій, працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 було встановлено розбіжності між прізвищами заявника та його загиблого сина. Метою встановлення факту родинних відносин є необхідністю для подальшого оформлення права на пенсію в разі втрати годувальника. Тому просить встановити факт родинних відносин, між ОСОБА_1 та його рідним сином ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

16.05.2025 ухвалою Деснянського районного суду міста Києва, відкрито провадження по справі.

Заявник ОСОБА_1 а його представник - адвокат Шевченко Д. А. в судовому засіданні просили заяву задовольнити в повному обсязі.

Заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 та Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві в судові засідання своїх представників не направляли. Про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Причину неявки представників суду не повідомлено. Будь-яких заяв/клопотань/пояснень до суду не направляли.

Стаття 263 ЦПК України, регламентує, що судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно із статтями 12, 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених ст. 82 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.

Згідно із статтями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.

Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.

Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, заслухавши учасників справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що доводи заявника знайшли своє підтвердження і заява підлягає задоволенню, з таких підстав.

Суд установив, що згідно із Свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 виданого 28.02.1973 Дніпровським бюро РАГС м. Київ, народився ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_2 (запис російською мовою), батьком якого записаний: ОСОБА_1 (запис російською мовою), а матір"ю записана: ОСОБА_4 (запис російською мовою).

У паспорті громадянина України Серії НОМЕР_2 виданого 15.08.2002 Деснянським РУ ГУ МВС України в місті Києві, так і в картки платника податків (Державна податкова інспекція у Деснянському районні, видана 14.02.2008) прізвище заявника українською мовою записано - ОСОБА_1 .

Відповідно до Посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_3 , та Довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією рф проти України, прізвище сина заявника записано українською мовою - ОСОБА_1 .

Відповідно до Свідоцтва про смерть, видане Київським відділом державної реєстрації смерті Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Серії НОМЕР_4 , здійснений запис прізвища українською мовою ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_6 . Місцем смерті зазначено - Україна, актовий запис № 18238.

Родинні відносини (споріднення) - кровний зв`язок між людьми, з наявністю якого закон пов`язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов`язків. Правове значення має як пряме споріднення так і не пряме (бокове), коли родинні зв`язки виникають за наявності спільного пращура (родоначальника). Стосунки між подружжям не є родинними. Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом в порядку окремого провадження.

Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника: право на спадщину, право на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до ч. 6 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Родинні відносини ОСОБА_1 та його сина ОСОБА_2 підтверджуються свідоцтвом про народження, паспортами громадян України, та іншими документами які містяться в матеріалах справи.

Зокрема суд зауважує, що розбіжності між українськими документальними записами прізвища виникли внаслідок відхилення від орфографічних норм при його міжмовних перетвореннях, що є типовою девіацією в умовах українсько-російської двомовності.

Установлення факту родинних відносин, необхідне заявнику для подальшого оформлення права на пенсію в разі втрати годувальника.

Суд дослідивши докази у їх сукупності, дійшов до висновку, що факти, про встановлення яких просить заявник, знайшли своє підтвердження, обставин, які б давали підстави сумніватись у такому висновку - судом не встановлені.

На підставі викладеного вище, враховуючи, що цій факт має для заявника юридичне значенню, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 2-13, 76-80, 294, 315-319 ЦПК України, суд,


УХВАЛИВ:


Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

Встановити юридичний факт про те, що прізвище, ім`я та ім`я - по батькові - ОСОБА_2 та ОСОБА_2 належали одній і тієї людині при житті, який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 та помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Встановити юридичний факт про те, що ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 є рідним сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складання через Деснянський районний суд міста Києва.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_5 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .


Заінтересована особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_2 ;


Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження за адресою: м. Київ, бульвар Бульварно-Кудрявська, 16.


Повний текст рішення складено та підписано 23.06.2025.


Суддя В. В. Бабко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація