УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2006 року колегія суддів судової палати з кримінальних
справ апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого - Коротких О.А.
суддів - Шевченка О.В., Ігнатюка О.В.
з участю прокурора Хомич С.П.
представника ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу
за апеляцією ОСОБА_2 законного представника неповнолітнього
засудженого на вирок Броварського міськрайонного суду Київської області
від 14 грудня 2005 року, яким
ОСОБА_3,
уродженець і мешканець АДРЕСА_1, раніше не судимий, засуджений за ст. 185 ч.З КК України на 3 (три) роки позбавлення волі. На підставі ст.ст.75, 104 КК України звільнено від відбування
покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки,
зобов'язавши його повідомляти органи кримінально-виконавчої системи
про зміну місця проживання, періодично з'являтися в ці органи для
реєстрації.
ОСОБА_4, уродженець і мешканець
АДРЕСА_2, раніше не судимий, засуджений за ст.185 ч.З КК України на 3 (три) роки позбавлення волі,
за ст. 186 ч.2 КК України на 4(чотири) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено 4 (чотири) роки позбавлення волі.
На підставі ст.ст.75, 104 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки, зобов'язавши його повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.
Справа №11 -887 2006 р. Головуючий І інстанції Шевчук М.П.
Категорія 185 ч.З КК України Доповідач Коротких О.А.
ОСОБА_5, уродженець АДРЕСА_3, раніше не судимий, засуджений за ст.185 ч.З КК України на 3 (три) роки позбавлення волі,
за ст. 186 ч.2 КК України на 4(чотири) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено 4 (чотири) роки позбавлення волі.
На підставі ст.ст.75, 104 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки, зобов'язавши його повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтися в ці органи для реєстрації
ОСОБА_6, уродженець і мешканець АДРЕСА_4, судимий
Броварським міськрайонним судом 14.04.2004 року за ст.185 ч. З КК України на 3 (три) роки три місяці позбавлення волі з іспитовим строком на один рік шість місяців ст. 75 КК України, засуджений за ст. 186 ч. 2 КК України на 4 (чотири) роки позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України до призначеного покарання частково приєднано невідбуте покарання за вироком Броварського міськрайонного суду від 14. 04. 2004 року і остаточно призначено до відбуття 4(чотири) роки шість місяців позбавлення волі.
Стягнуто солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_5 на користь потерпілої ОСОБА_8 2645 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди.
Згідно вироку 18. 04. 2004 року приблизно о 17 годині ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_4, ОСОБА_5 проникли до складського приміщення розташованого АДРЕСА_5 та належить ОСОБА_8 звідки викрали майно на загальну суму 2701 грн.
20. 05. 2004 року приблизно об 11 годині ОСОБА_4 за попередньою змовою з ОСОБА_6, ОСОБА_5 в лісосмузі біля вул. Дімітрова в м. Бровари, відкрито, застосовуючи насильство, яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого заволоділи майном ОСОБА_9 на загальну суму 321 грн. 95 коп.
В апеляції ОСОБА_2, законний представник неповнолітнього засудженого ОСОБА_3, просить вирок в частині стягнення з неї в рахунок відшкодування матеріальної шкоди на користь ОСОБА_8 змінити, оскільки на момент скоєння злочину її онук перебував в дитячому будинку змішаного типу „ ІНФОРМАЦІЯ_1" і відповідно до ст.ст. 1179,1182 ЦК України керівник даного закладу повинен нести матеріальну відповідальність за вчинені неповнолітнім незаконні дії.
Вирок стосовно ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5 не оскаржується.
Заслухавши доповідача, прокурора, який вважає, що апеляція підлягає задоволенню, представника ОСОБА_2, який підтримав апеляцію, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція підлягає задоволенню.
Винність засуджених, при обставинах вказаних у вироку, підтверджується сукупністю доказів зібраних по справі, досліджених у судовому засіданні, наведених у вироку, які не оспорюються учасниками судового розгляду.
Дії засуджених вірно кваліфіковано ОСОБА_3 за ст.185 ч.З КК України, ОСОБА_4 за ст.185 ч.З, 186 ч.2 КК України, ОСОБА_6 за ст.186 ч.2 КК України, ОСОБА_5 за ст.185 ч.З, 186 ч.2 КК України.
Покарання засудженим призначене у відповідності зі ст.65 КК України з урахуванням ступеня тяжкості вчиненого злочину, особи винних та обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання, яке є необхідним й достатнім для їх виправлення та попередження нових злочинів.
Разом з тим, задовольняючи цивільний позов і стягуючи з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_8 матеріальну шкоду заподіяну неповнолітнім ОСОБА_3, суд належним чином не з'ясував хто був його піклувальником на момент вчинення злочину, так як з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 за рішенням Броварського міського суду від 30.08.2002 року перебував у дитячому будинку змішаного типу „ІНФОРМАЦІЯ_1 „.
Відповідно до ст. 1179 ЦК України, якщо неповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функції піклувальника, цей заклад зобов"язанй відшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі, якщо він не доведе, що шкоду було завдано не з його вини.
За таких обставин колегія суддів вважає, що вирок суду в частині цивільного позову про стягнення матеріальної шкоди з ОСОБА_2 підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд в порядку цивільного судочинства під час якого необхідно усунути наведені вище недоліки і в залежності від встановленого прийняти законне і обґрунтоване рішення.
На підставі наведеного, керуючись ст.365,366 КПК України колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію представника ОСОБА_2 задовольнити.
Вирок Броварського міськрайонного суду Київської області від 14 грудня 2005 року щодо ОСОБА_3 в частині цивільного позову скасувати, а справу в цій частині направити на новий судовий розгляд в той же суд іншим суддею.
В решті цей вирок залишити без змін.