Справа № 2/0121/1102/2012
Справа № 2/0121/1102/12
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2012 року Феодосійський міський суд в Автономній Республіки Крим у складі:
головуючого судді: - Блейз І.Г.
за участю секретаря: - Копосової Н.І.
за участю прокурора – Тарабас І.В.
представника третьої особи –Єрмакова П.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосія цивільну справу за позовом прокурора м.Феодосії в інтересах малолітньої ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, третя особа: Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Феодосійської міської ради, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор м.Феодосії звернувся із відповідним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач є батьком малолітньої ОСОБА_4, однак належним чином не піклується про дитину. Участь відповідача у вихованні дитини полягала тільки у періодичному відвідуванні дитини та періодичному наданні грошових коштів, будь-якої іншої участі у вихованні дитини ОСОБА_5 не приймав, сімейним вихованням дитини, яке включає в себе збереження та розвиток фізичного, психічного здоров’я дитини, передачу йому свого життєвого досвіду, знань, навичок, створення належних матеріально-побутових умов її життя, не займався.12.09.2011 року малолітню ОСОБА_4 Первомайською сільською радою Кіровського району було доставлено до Кримського Республіканського закладу „Кримський міжрегіональний притулок для дітей Міністерства у справах сім’ї та молоді АРК”, у зв’язку з залишенням її на території Кіровського району без батьківського піклування. Під час перебування дитини у притулку ОСОБА_5 не вживав заходів щодо можливості повернення дитини. На даний час відповідач відмовляється забирати малолітню ОСОБА_4 так як у нього є інша родина. Повернення дитини матері є неможливим, так як відсутні умови для проживання дитини. Вказані вище обставини свідчать, що відповідач ухиляється від обов’язків по вихованню дитини, що, відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України, є підставою для позбавлення його батьківських прав. Крім того, позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі, позов просив задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився, сповіщений належним чином.
Представник третьої особи позов підтримав, пояснив, що батько дитини взагалі долею малолітньої не цікавиться, у притулок не приходив. На виклик органу опіки та піклування прийшов тільки у зв’язку із неодноразовими викликами, дав пояснення, у яких вказав, що проти позбавлення його батьківських прав не заперечує, крім того, в нього є інша родина, його дружина відмовляється прийняти дитину у родину.
Зі згоди прокурора суд проводить заочний розгляд справи, що не суперечить вимогам ст. 224 ЦПК України.
Суд, всебічно з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає установленими такі факти та відповідні їм правовідносини.
Статтею 164 СК України передбачений вичерпаний перелік правових підстав позбавлення особи батьківських прав. Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Матеріалами справи встановлено, що відповідач є батьком малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10).
Згідно висновку органу опіки та піклування, відповідач ухиляється від виховання дитини, що є підставою для позбавлення його батьківських прав.
Факт ухилення відповідача від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини підтверджується матеріалами справи(а.с.5-18).
Аналізуючи надані докази, які були досліджені у судовому засіданні, суд вважає, що маються достатні підстави, у відповідності до вимог ст. 164 Сімейного Кодексу України, для позбавлення ОСОБА_5 батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Таким чином, вимоги щодо стягнення аліментів також засновані на законі та підлягають задоволенню, а саме, у розмірі 1/4 частки прибутку.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судовий збір.
Повний текст рішення складено 28 березня 2012 року.
На підставі вищенаведеного і керуючись ст.ст.4,10,11,57,88,212-215, 294, Цивільного процесуального кодексу України, ст. 164 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Феодосія, позбавити батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Феодосія, на користь особи або установи, в якої буде знаходитися дитина, аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки усіх видів прибутку щомісячно, але не менш 30 відсотків прожиткового мінімуму до досягнення ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 повноліття, починаючи із 27 січня 2012 року.
Стягнути з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Феодосія, на користь держави судові витрати по справі у вигляді судового збору у розмірі 214,60 грн. (реквізити для перерахування: отримувач коштів державний бюджет м. Феодосія, 22030001, код одержувача (код за ЄДРПОУ) 37986011, банк одержувача: Головне управління Державної казначейської служби України в АРК, м. Сімферополь, код банку одержувача (МФО) 824026, рахунок отримувача 31216206700024, Феодосійський міський суд, код ЄДРПОУ суду 02897135).
Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення відносно стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд АРК шляхом подання протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його постановив, за заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з моменту отримання копії рішення.
Суддя І.Г.Блейз