Судове рішення #2172077
Справа № 2-4603/07 РІШЕННЯ

Справа № 2-4603/07 РІШЕННЯ

іменем    України

06 вересня 2007 року Тернопільський міськрайонний суд в складі:

головуючого - Очеретяного Є.В.,

при секретарі - Шпак Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Тернополі цивільну справу за позовом

ОСОБА_1до  ОСОБА_2,  третьої особи

Першої Тернопільської державної нотаріальної контори про визнання права власності на майно в

порядку спадкування, -

встановив:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 та третьої особи Першої Тернопільської держнотконтори про визнання за ним права власності на гараж АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після померлих батьків -ОСОБА_3, ОСОБА_4 посилаючись на те, що у встановлений законом строк після відкриття спадщини за батьком він звернувся у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, однак, у зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на гараж, що належав на праві спільної сумісної власності батькам, він позбавлений можливості оформити у встановленому законом порядку документи на успадковане майно. З підстав законного набуття померлими батьками вищевказаного гаража просить визнати за ним право власності на нього в порядку спадкування за законом.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1. позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просить його задоволити.

Відповідач ОСОБА_2, та представник третьої особи у судове засідання не з"явилися, хоча про день та час слухання справи були повідомлені належним чином. У зв"язку з цим у відповідності до ст.169 ч.4 ЦПК України, суд вважає неявку відповідачів неявкою без поважних причин, що не перешкоджає заочному розгляду справи у їх відсутності та постановлению заочного рішення на підставі наявних доказів про права і взаємовідносини сторін.

Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив такі факти.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача -ОСОБА_4, що стверджується свідоцтвом про смертьНОМЕР_1, виданим 23.03.2004 року відділом РАЦС Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області України.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача- ОСОБА_1, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2, виданим 07.08.2006 року відділом РАЦС Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області України.

За час перебування у шлюбі подружжям ОСОБА_1відповідно до рішення виконкому Тернопільської міської ради № 536 від 10.06.1976 р. було побудовано гараж АДРЕСА_1 який належав їм на праві спільної сумісної власності (довідка гаражного кооперативу „Східний" № 6 83 від 14.06.2007 p.).

Після смерті дружини, яка не залишила заповіту, ОСОБА_2 вступив в управління належною їй часткою зазначеного спадкового майна однак, у законодавчо встановленому порядку спадщину не оформив.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на гараж АДРЕСА_1

Спадкоємцями першої черги за законом після померлого ОСОБА_2 є його діти-позивач ОСОБА_1. та відповідач ОСОБА_2, які на момент смерті батька проживали окремо.

Позивач ОСОБА_1., протягом строку, визначеного законом для прийняття спадщини, звернувся у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.

Брат позивача -ОСОБА_2 в управління спадковим майном не вступав, заяви до нотаріального органу з приводу прийняття спадщини у не подавав, а тому у відповідності до ст. 1272 ЦК України вважається таким, що не прийняв спадщину.

 

2

У відповідності до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У відповідності до ст.1268 ч.1 спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, а згідно ч.3 цієї ж статті, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку для прийняття спадщини з часу її відкриття, встановленого законом, він не заявив про відмову від неї.

Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності і враховуючи те, що спадкоємцем першої черги за законом ОСОБА_1., який на час відкриття спадщини проживав окремо від померлого ОСОБА_2., у строк, встановлений законом, подано заяву про прийняття спадкового майна- гаража АДРЕСА_1 яке набуте за час життя ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на законних підставах, про що свідчать рішення виконкому Тернопільської міськради № 536 від 10.06.1976 р. та інвентарна справа № 1010 , іншим спадкоємцем першої черги за законом -ОСОБА_2передбачених законом дій до прийняття спадщини після її відкриття не вжито, а тому у відповідності до ст. 1272 ЦК України він вважається таким, що не прийняв її, суд вважає, що в даному випадку має місце порушення права власності позивача ОСОБА_1 на спадкове майно, яке підлягає захисту шляхом визнання за ним права власності на гараж АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_1, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1

Керуючись ст.ст.130 ч.4; 209 ч.1, 2; 213-215; 218; 223; 294 ч.1, 2; 295 ч.4 Цивільно-процесуального кодексу України, ст.ст.328, 1268 ч.1, 3,1272 Цивільного кодексу України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж АДРЕСА_1

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо у встановлені для їх подання строки їх не було подано, а у разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано - після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте Тернопільським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація