Судове рішення #2172704

 

.     Копія                                                                      Справа №2-1526/2007р

Рішення

Іменем  України

04 вересня 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Мико­лаївської області в складі: головуючого - судді Тустановського О.М.

при секретарі - Друца А.В. розглянувши у місті Вознесенську Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вознесенсь-кої міської ради про визнання права власності на самочинно збудо­ване нерухоме майно,

 

ВСТАНОВИВ:

 29.07.2007 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом про визнання права власності на самочинне збудоване нерухоме майно,  яке розташоване в м.  Вознесенську Миколаївської області,  АДРЕСА_1. В позові позивач посилається на те,  що у 1934 році ОСОБА_2 разом зі своїм чоловіком ОСОБА_3 збудували жилий будинок в м.  Вознесенську, АДРЕСА_2. на земельній ділянці,  яка була виділена для будівництва житлового будинку. В цьому ж році ОСОБА_2. шлюб розірвала з ОСОБА_3.  та останньому сплатила вартість його частини будинку,  про що складено відповідний документ(акт від 24.05.1950 року). У період Великої Вітчизняної війни правові документи на зем­лю та будинок були знищені.

24.05.1950 року представником облінвентарбюро на підставі інструкції МЮ і МКХ від 23-25 грудня 1947 року проведено обсте­ження будинку на предмет встановлення права володіння ОСОБА_3 бу­динком.

Рішенням народного суду Вознесенського району від 16.06.1950 року за ОСОБА_2. визнано право власності на будинок поАДРЕСА_2 в м.  Вознесенську Миколаївської області. ОСОБА_2. померла в 1950 році. Після її смерті в вказаному будинку проживали її син - ОСОБА_4 зі своєю дружиною. На підставі свідоцтва НОМЕР_1,  виданого Вознесенським відділом комунального господарства адресу будинку змінено на м.  Вознесенськ,  АДРЕСА_1.

 

2

Його батьки: ОСОБА_4 померІНФОРМАЦІЯ_1,  а мати - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Як до смерті батьків,  так і після їх смерті він проживає в вказа­ному будинку зі свою сім»єю,  здійснює поточний ремонт,  сплачує податки. Крім того,  він самочинно за вказаною адресою побудував житловий будинок Б-1,  сіни 6-1, 6-1-1,  сіни 6-2-1,  літню кухню Г-1,  сарай Д-1,  вбиральню Є-1,  сарай В-1 без відповідного дозволу,  прое­кту та інших вимог чинного законодавства України,  але відповідає правилам пожежної безпеки,  санітарним,  будівельним та екологічним нормам.

В ході судового розгляду справи ОСОБА_1. позовні вимоги змінив,  просив визнати за ним право власності в порядку спадкуван­ня за законом на житловий будинок,  який розташований поАДРЕСА_1 та зареєстрований на померлу ОСОБА_2.

Представник відповідача - Вознесенської міської Ради в судо­ве засідання не з»явився,  але не заперечує проти позову,  просить за­довольнити позовні вимоги і розглянути справу у їх відсутність.

В матеріалах справи міститься достатньо відомостей про права та взаємовідносини сторін,  тому суд вважає можливим слуха­ти справу у їх відсутності.

Дослідив матеріали справи,  суд дійшов висновку,  що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до  ст. .549 ЦК України вважається,  що спадкоємець прийняв спадщину,  якщо він фактично вступив в управління чи во­лодіння спадковим майном.

В ході судового засідання встановлено,  що ОСОБА_4,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_3,  був рідним сином ОСОБА_2,  сумісно проживав як спадкоємець перед її смертю за адресою: м.  Вознесенськ,  АДРЕСА_1,  тобто фактично прийняв спадщину за вказаною адресою.

Позивач ОСОБА_1. після народження свого проживає по АДРЕСА_1,  також сумісно проживав зі своїми батьками перед їх смертю за вказаною адресою,  тобто також факти­чно прийняв спадщину.

За законом,  як встановлено в суді,  спадщина не відкривалася. ОСОБА_1. прописаний за вказаною адресою,  заключив до­говори на користування електричною енергією,  на надання послуг

 

з

телефонного зв»язку,  здійснює виплату земельного податку,  прово­дить розрахунки по комунальних послугах.

Згідно  ст. .4 прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу в редакції 2004 року щодо цивільних відносин,  які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України,  положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов»язків ,  що виник­ли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

Таким чином,  за ОСОБА_1. як спадкоємцем першої черги відповідно до  ст. . 1261 ЦК України необхідно визнати право власно­сті на житловий будинок,  який розташований по АДРЕСА_1 в м.  Вознесенську Миколаївської області.

Крім того,  в судовому засіданні встановлено,  що ОСОБА_1. за вказаною адресою самочинно,  тобто без належного дозволу чи належно затвердженого проекту збудував: житловий будинок Б-1,  сіни 6-1, 6-1-1,  сіни 6-2-1,  літню кухню Г-1,  сарай Д-1,  вбиральню Є-1,  сарай В-1.

 ст.  376 п.2 ЦК України передбачено ,  що особа,  яка здійснила або здійснює самочинно будівництво нерухомого майна,  не набуває права власності на нього.

Проте,  відповідно до п.3  ст.  376 ЦК України,  право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою,  яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці,  що не була їй відведена для цієї мети,  за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Також згідно ч.5  ст.  376 ЦПК України на вимогу власника( ко­ристувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право влас­ності на нерухоме майно,  яке самочинно збудоване на ній,  якщо це не порушує права інших осіб.

Із матеріалів справи вбачається,  що самочинне нерухоме майно відповідає правилам пожежної безпеки,  санітарним,  будівельним та екологічним нормам.  Суд вважає,  що з урахуванням викладених обставин за позивачем необхідно визнати право власності на само­чинне будівництво

На підставі вище викладеного,  згідно  ст. .328,  п. п. 2, 3, 5  ст.  376,  1261,  1268,  ЦК України,  керуючись  ст.  ст.  11,  15,  130,  174-175,  213-215, 218 ЦПК України,  суд

ВИРІШИВ :

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власнос­ті на житловий будинок,  який розташований по АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власнос­ті  на самочинно збудоване нерухоме майно,  а саме: житловий бу­динок Б-1 площею 45, 00 кв.м,  сіни 6-1 площею 15, 4 кв.м,  сіни б-1-l площею 11, 7 кв.м. ,  сіни 6-2-1 площею 20, 0 кв.м. ,  літню кухню Г-1 площею 13, 3 кв.м. ,  сарай Д-1 площею 47, 9 кв.м. ,  вбиральню Є-1 площею 1, 4 кв.м. ,  сарай В-1 площею 8, 1 кв.м. ,  що складає одне ціле з житловим будинком А-1,  який розташований поАДРЕСА_1 в м.  Вознесенську Миколаївської обла­сті .

На рішення суду може бути подана апеляція до Миколаївсько­го апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд в строки,  передбачені  ст. .294 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація