Справа №1-57/2007р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2007 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області у складі :
головуючого судді - САРАПА М. Б.
при секретарі ЧАБАНОВСЬКІЙ А.В.
з участю прокурора ІВАШИНА О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бобринець кримінальну справу по обвинуваченню :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, учня 10 класу Федіївської ЗОШ 1-3 ступенів, раніше не судимого, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, учня 10 класу Федіївської ЗОШ 1-3 ступенів, раніше не судимого,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_3, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працючого, раніше не судимий.
за ст. 185 ч.3 КК України,
ВСТАНОВИВ:
15.02.2007 року біля 18 години, неповнолітній ОСОБА_1, за попередньою змовою з неповнолітніми ОСОБА_3таОСОБА_2, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, прибули на територію машинно-тракторного парку ІНФОРМАЦІЯ_4, розташованого в АДРЕСА_4. Достовірно знаючи, що територія машинно-тракторного парку ІНФОРМАЦІЯ_4 охороняється, таємно викрали металеву трубу діаметром 180 мм, довжиною 9, 6м. , вартістю 947, 71 грн.„ тим самим завдавши ІНФОРМАЦІЯ_4 шкоди на вказану суму. З викраденою трубою ОСОБА_1, ОСОБА_3таОСОБА_2, розпорядилися на власний розсуд, винісши її з охоронної території машинно-тракторного парку та сховавши в лісосмузі, яка розташована неподалік, з ціллю в подальшому продати та отримати кошти.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3повністю визнали себе винними у вчиненому злочині передбаченому ст. 185 ч.3 КК України і показав, що у обвиновальному висновку обставини скоєння ними злочину викладені вірно, дійсно вони скоїли крадіжку металевої труби з охоронювальної території ІНФОРМАЦІЯ_4. У вчиненому щиро розкаюються, просять суд не позбавляти їх волі, та суворо не карати .
Цивільний позов по справі визнають у повному об'ємі, ОСОБА_1, ОСОБА_2повністю відшкодували матеріальни збитки, ОСОБА_3обіцяв потерпілому ІНФОРМАЦІЯ_4 повністю відшкодувати завдану шкоду.
Враховуючи те, що підсудні повністю визнали свою вину і учасниками судового розгляду не оспорюються фактичні обставини справи, та розмір цивільного позову, суд обмежив дослідження доказів керуючись ч.3 ст. 299 КПК України по справі допитом підсудних, дослідженням
письмових доказів про вартість викраденого, та характеризуючих даних підсудних.
Аналізуючи докази в справі в їх сукупності, суд вважає, що вина підсудних у вчинені злочину в суді доведена повністю і їх дії правильно кваліфіковані за ч.3 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка) вчинена за попередньою змовою групою осіб поєднана з проникненням у сховище .
Призначаючи покарання підсудним ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3., суд виходить із вимог ст. 65 КК України, щодо ступеню тяжкості вчинених ним злочинів, особи винних, та обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання .
Підсудні ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3. вчинили тяжкий злочин.
Обставинами що пом'якшують покарання підсудних суд у відповідності зі ст. 66 КК України , визнає їх щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, скоєння злочину у неповнолітньому віці.
Обставин що обтяжують покарання підсудного відповідно ст. 67 КК України суд не встановлено . Враховуючи тяжкість вчиненого злочину підсудними , особи підсудних, які за місцем проживання та навчання характеризується негативно, однак вперше притягуються до кримінальної відповідальності, а також їх щире каяття і інші зазначені пом'якшуючі їх покарання обставини, суд приходить до висновку про можливість виправлення підсудних без відбуття призначеного їм покарання і вважає можливим застосувати до них ст. 75, 103-104 КК Україниі звільнити їх від відбування покарання з випробуванням.
Цивільний позов по справі заявлений потерпілим директором ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 на суму 947, 71 коп , який відшкодовано ОСОБА_2та ОСОБА_1, а тому з ОСОБА_3 необхідно стягнути в рахунок відшкодування матеріальної шкоди ІНФОРМАЦІЯ_4 347 гривен н 70 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323 - 324 КПК України, суд, -
3АСУДИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 визнати винними за ч.3 ст. 185 КК України і призначити покарання:
ОСОБА_1 у вигляді трьох років позбавлення волі..
ОСОБА_2 у вигляді трьох років позбавлення волі
ОСОБА_3 у вигляді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. ст. 75-76, 103-104 КК України ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звільнити від відбуття призначеного їм
основного покарання з випробуванням, якщо вони протягом іспитового строку 1(один) рік не вчинять нового злочину та виконають покладені на них обов'язки, зобов'язавши їх повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, навчання та з'являтися у ці органи, для реєстрації.
Мірі запобіжного заходу ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на період апеляційного оскарження залишити без змін -підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь потепілого ІНФОРМАЦІЯ_4 в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 347 грн. 71 коп гривен.
Вирок може бути оскаржено в судову палату з кримінальних справ Апеляційного суду Кіровоградської області, через Бобринецький районний суд, протягом 15 діб з моменту його проголошення.