Справа №2-3142
2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2007 р.
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Мірошниченко М. А.
при секретарі Фабаровської І.М. ,
представник позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївки цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: ТОВ Будівельний будинок», про визнання втратившим право користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2007 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа: ТОВ «Будівельний будинок», про визнання втратившим право користування жилим приміщення, зазначивши, що наймачем квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, був її дід ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
01.04.1976 р. в квартиру на правах члена сім'ї був прописаний її батько - ОСОБА_2
Протягом останніх декількох років відповідач не працював, в квартирі з'являвся періодично. А два роки тому у 2005 р. пішов із квартири та не проживає за указаною адресою без яких-небудь поважних причин. Його місцезнаходження не відомо, але він числется зареєстрованим в спірній квартирі, та на нього нараховуються комунальні платежі.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала навівши ті ж обставини, що і в позовній заяві.
Відповідач та представник третьої особи ТОВ «Будівельний будинок» у судове засідання не з'явилися, будучи належним чином повідомленими про час і місце судового засідання, причини своєї неявки суду не повідомили, заяви про розгляд справи у відсутності відповідача та представника третьої особи: ТОВ «Будівельний будинок» не подавали.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що на підставі копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 /а.с. З/, згідно копії особистого рахунку № НОМЕР_1 ОСОБА_4 наймач, прописаний у АДРЕСА_1, з 12.07.1963 p., а позивачка ОСОБА_1 прописана, як член родини з 04.12.19964)., відповідач ОСОБА_2 прописаний з 01.04.1976 p., як член родини /а.с. 4/.
Суд, вислухавши пояснення представника позивачки, свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6вивчивши матеріали справи, і вважає що позовна заява підлягає задоволенню, оскільки підтверджена матеріалами справи:
копією особистого рахунку, пояснення свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6підтвердивши суду, що відповідач без поважних причин не проживає в спірній квартирі більш шести місяців.
Згідно ст. ст. 71, 72 ЖК України: «При тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом».
«Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.»
Таким чином, сукупність, досліджених в судовому засіданні доказів приводить суд до висновку про те, що відповідач, у АДРЕСА_1, не проживає без поважних причин більше шести місяців, втратив інтерес до цієї квартири, оплату за квартиру і за комунальні послуги не проводить, а тому втратив право користування житловим приміщенням в названій квартирі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: ТОВ «Будівельний будинок», про визнання втратившим право користування жилим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, 1953 року народження, втратившим право користування жилим приміщенням, розташованим в АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.