Справа №2-2538/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2007 року місто Джанкой
Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді Онищенко Т.С.,
при секретарі Середа Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, посилаючись на статтю 110 Сімейного кодексу.
Позивач в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримала, на розірванні шлюбу наполягає, на примирення не згодна та пояснила, що з чоловіком у них вже три роки припинені шлюбні відносини, відповідач всі ці три роки проживає з іншою жінкою, заходів для примирення та збереження їх сім'ї не приймав і не приймає, весь цей час проживають окремо, спільного бюджету сім'ї немає, у кожного свій бюджет, втрачено відчуття любові, взаємної поваги і розуміння.
Відповідач в судове засідання з'явився, позовні вимоги не визнав та пояснив що дружину свою - позивача по справі не любить, проте не має наміру надавати свою згоду на розірвання шлюбу, причини своєї не згоди суду не пояснив.
Матеріалами справи і дослідженими в судовому засіданні доказами встановлено, що 03.03.1979 сторони зареєстрували законний шлюб (актовий запис №25 Коростишівського відділу реєстрації актів громадянського стану Житомирської області, свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1).
У кожної зі сторін це перший шлюб.
Від шлюбу подружжя неповнолітніх дітей не мають.
Шлюбні відносини між подружжям припинені з 28.06.2004.
Основна причина розпаду сім'ї це різниця характерів, відсутність взаєморозуміння і довір'я, втрата почуття любові.
Правовідносини сторін регулюються статтями 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України.
Задовольняючи позов суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово „сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово „союз", підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Для поваги до права дружини або чоловіка на пред'явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.
Позивач скористувалась даним правом та звернулась до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу.
2
Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має наміру зберегти шлюб з відповідачем.
Відповідач підтвердив, що також втратив почуття любові до своєї дружини та не обґрунтував суду причини своєї не згоди на розірвання шлюбу.
Таким чином, судом при розгляді справи встановлено, що сторони як сім'я спільно не проживають тривалий час і збереження цього шлюбу не можливо у зв'язку з втратою позивачем почуття любові до відповідача та відсутністю у позивача будь-якого наміру на збереження подружніх стосунків з відповідачем, фактично сімейні стосунки у сторін припинили своє існування, ще три роки тому.
Державне мито при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу у розмірі 8,50 грн. покласти на позивача. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 10, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 03.03.1979 (актовий запис №25 Коростишівського відділу реєстрації актів громадянського стану Житомирської області, свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1) розірвати.
3. Стягнути при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу державне мито в доход держави з ОСОБА_1 - 8,50 грн., ОСОБА_2 від сплати державного мита при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу - звільнити.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295 Цивільного процесуального кодексу України.
- Номер: 6/635/171/2016
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2538/2007
- Суд: Харківський районний суд Харківської області
- Суддя: Онищенко Т.С.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.10.2016
- Дата етапу: 03.11.2016