Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2012 р. Справа № 2а/0570/2128/2012
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Савченко С.В., розглянувши позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.
Перевіривши матеріали позовної заяви слід зазначити, що позовна заява підлягає залишенню без руху згідно приписів ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.
Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До суду позивач надав платіжне доручення № 276 від 08.02.2012 р. про сплату судового збору у розмірі 32,37 грн.
Відповідно до Листа Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року № 165/11/13-12, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат. Адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визнання грошових зобов’язань платників податків про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративного-господарських санкцій та інших штрафних санкцій . Таким чином, при звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб’єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновим.
Однак у порушення вищезазначених вимог, позивач не надав суду документу про сплату судового збору у розмірі 1 відсотку від розміру суми нарахованих податкових зобов’язань.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, зазначені обставини тягнуть за собою залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків та позивачу пропонується подати поштою або особисто через канцелярію суду оригінал документу про сплату судового збору, заповненого належним чином з відміткою банку про зарахування коштів до державного бюджету.
Таким чином, позовна заява подана без дотримання вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 12 березня 2012 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме надати оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 1 відсотку від розміру суми нарахованих податкових зобов’язань, заповненого належним чином з відміткою банку про зарахування коштів до державного бюджету з наступними реквізитами: Отримувач: Держбюджет Калінінського р-ну м. Донецьк, р/р 31217206784005, банк отримувач: ГУДКУ у Донецькій області, МФО банку: 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015. Призначення платежу: Судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, Код 35099148 (сума збору по адміністративному позову майнового характеру 1 % розміру майнових вимог).
3. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
4. Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Савченко С. В.