Судове рішення #21777841

    

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

м. Вінниця

26 березня 2012 р.                                                                               Справа № 2а/0270/970/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді:                              Сала П.І.,  

за участю

секретаря судового засідання:            Дмитрука М.В.,  

представника позивача:                      Залізняка В.А.,

представника відповідача:                        Подоляка І.В.,

представника третьої особи:                    ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський консервний завод" до Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Тульчинська міська рада Вінницької області про скасування акту та розпорядження,

ВСТАНОВИВ :

03.03.2012 року товариство з обмеженою відповідальністю "Тульчинський консервний завод" (далі – ТОВ "Тульчинський консервний завод") звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просить скасувати акт комісії по визначенню та відшкодуванню розмірів збитків власникам землі та землекористувачам на території Тульчинського району при Тульчинській районній державній адміністрації Вінницької області від 22.11.2011 року та розпорядження Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області № 961р від 16.12.2011 року про його затвердження.

Ухвалою судді Вінницького окружного адміністративного суду від 06.03.2012 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ТОВ "Тульчинський консервний завод" та на підставі ст. 53 КАС України третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача залучено Тульчинську міську раду.

У попередньому судовому засіданні від 14.03.2012 року ухвалою суду, занесеною у журнал судового засідання, до участі у справі як співвідповідача залучено Тульчинську районну державну адміністрацію Вінницької області (далі – Тульчинська РДА) .

В судовому засіданні від 23.03.2012 року комісію по визначенню та відшкодуванню розмірів збитків власникам землі та землекористувачам на території Тульчинського району при Тульчинській РДА за згодою сторін виключено з числа відповідачів у зв’язку з відсутністю у неї адміністративної процесуальної дієздатності та неможливістю забезпечення участі у судовому процесі уповноваженого представника.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності та оцінивши докази, які є у справі, суд приходить до переконання, що провадження у даній адміністративній справі в частині позовних вимог ТОВ "Тульчинський консервний завод" до Тульчинської РДА про скасування акту комісії з питань визначення та відшкодування збитків (неодержаного доходу) власникам землі та землекористувачам від 22.11.2011 року підлягає закриттю з наступних мотивів.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Згідно із ст. 156 цього Кодексу власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні зокрема внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки.

Частиною першою статті 157 ЗК України передбачено, що відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, в тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами і стічними водами.

Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам визначено постановою Кабінету Міністрів України № 284 від 19.04.1993 року (далі – Порядок), відповідно до пункту 1 якого власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок.

Розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад. До складу комісій включаються представники Київської, Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад (голови комісій), власники землі або землекористувачі (орендарі), яким заподіяні збитки, представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які будуть їх відшкодовувати, представники державних органів земельних ресурсів і фінансових органів, органів у справах містобудування і архітектури та виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, на території яких знаходяться земельні ділянки (пункт 2 Порядку).

Результати роботи комісій оформляються відповідними актами, що затверджуються органами, які створили ці комісії.

Організація, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій визначаються Законом України «Про місцеві державні адміністрації» (Закон № 586-XIV).

Як вбачається із змісту положень статей 6, 41 цього Закону, голова місцевої державної адміністрації приймає акти як нормативного, так і ненормативного характеру у формі розпоряджень, які є обов’язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.

Виходячи із системного аналізу положень Закону № 586-XIV у взаємозв’язку з положеннями Порядку, юридичною формою рішень місцевої державної адміністрації, тобто офіційним письмовим документом, який породжує певні правові наслідки, спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин та має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, у даному випадку є саме розпорядження Тульчинської РДА, а не акт комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.

Водночас, такий акт комісії – це службовий документ, який підтверджує факт діяльності робочої групи та є лише носієм доказової інформації. Він не обов’язковий до виконання, не містить владних (розпорядчих) приписів і не тягне за собою виникнення, зміну або припинення прав та обов’язків позивача, а, отже, не є рішенням суб’єкта владних повноважень в розумінні приписів статті 17 КАС України.

За таких обставин та враховуючи те, що складені вищезазначеною комісією розрахункові відомості самі по собі також не можуть бути предметом розгляду адміністративного суду, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Тульчинський консервний завод» про скасування акта комісії з питань визначення та відшкодування збитків (неодержаного доходу) власникам землі та землекористувачам від 22.11.2011 рок про затвердження розміру збитків не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Тому провадження у справі в цій частині позовних вимог необхідно закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 157 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 157, 165, 186, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ :

Закрити провадження в адміністративнійз справі № 2а/0270/970/12 у частині позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський консервний завод" до Тульчинської районної державної адміністрації Вінницької області про скасування акту комісії з питань визначення та відшкодування збитків (неодержаного доходу) власникам землі та землекористувачам від 22 листопада 2011 року.

В силу вимог ч.3 ст. 157 КАС України повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала суду першої інстанції  набирає законної сили в порядку,  визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.у.


                                    Суддя                                                   Сало Павло Ігорович

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація