Судове рішення #2177965
Справа № 2-435/07 рік

 

 

 

Справа № 2-435/07 рік

 

РІШЕННЯ

ИМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

 

20.05.2008 року                                        Криворізький районний суд

                                                                       Дніпропетровської області

 

в складі:        судді                                                 - Савіної Г.О.

                        при секретарі                                  - Дзиговській Т.Б.

            за участю представника

                                   позивача                              - ОСОБА_1.

 

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до  Грузької сільської ради Криворізького району про продовження строку подачі заяви про прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно по закону, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Представник позивача ОСОБА_1. в інтересах ОСОБА_2. звернулася до суду с зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помела мати позивача - ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді земельного паю площею у 6,018 га, розташованого на території Грузької сільської ради Криворізького району та грошового вкладу в Ощадбанку № 7897/09 по рахунку № НОМЕР_1 на суму у 2213,40 грн.

За життя ОСОБА_2. своє майно нікому не заповідала, а позивач є єдиним спадкоємцем.

  При зверненні  позивача  до нотаріальної контори з заявою на прийняття спадщини йому було відмовлено, у зв'язку з пропуском терміну прийняття спадщини. Вважає, що позивач пропустив строк на прийняття спадщини з поважних причин, через стан свого здоров»я, крім того він тільки зараз в сімейному архіві знайшов державний акт на земельний пай та ощадну книжку, яка належала його померлій матері, тому просила суд продовжити позивачу строк подачі заяви про прийняття спадщини і визнати за ним право власності на земельний пай та грошовий вклад, в порядку спадкування за законом, після смерті матері.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.

Представник Грузької сільської ради Криворізького району  в судове засідання не з»явився надавши суду заяву з проханням суд слухати справу за відсутністю їхнього представника, з позовними вимогами позивача згодні та не заперечують проти їх задоволення.

Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши письмові матеріали, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

  Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

У відповідності зі ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11), якій за життя на праві приватної власності належала земельна ділянка розміром 6,018 га, розташована на території Грузької сільської ради Криворізького району, що підтверджується державним актом на право приватизованої землі серії ДП  КВ № 008441 від 17.11.1999 року (а.с.10) та грошовий вклад в Ощадбанку № 7897/09 по рахунку № НОМЕР_1 на суму 2213,40 грн. (а.с. 15).

За життя ОСОБА_3. своє майно нікому не заповідала.

Згідно свідоцтва про народження позивач є рідним сином померлої ОСОБА_3(а.с. 12), а тому він є спадкоємцем першої черги, оскільки відповідно до ст. 1261 ЦК України спадкоємцями першої черги є діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Постановою нотаріуса Криворізької районної державної нотаріальної контори № 931/2-25 від 28.03.2008 року позивачу було відмовлено в видачі свідоцтва на спадщину на підставі того, що заявник пропустив 6-ти місячний строк прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України (шести місяців) він не заявив про відмову від неї, як вбачається з довідки Лозуватської сільської ради Криворізького району № 745 від 20.12.2007 року, позивач постійно проживав (без реєстрації) разом зі своєю матір»ю ОСОБА_3. до дня її смерті за адресою:  АДРЕСА_1 Криворізький район Дніпропетровська область та від спадщини у шестимісячний термін не відмовлявся.

 

 Аналізуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивач пропустив встановлений ст. 1270 ЦК України строк з поважної причини, а також враховуючи факт, що позивач є єдиним спадкоємцем після померлої матері, те, що в період прийняття спадщини через стан свого здоров»я не зміг приїхати  до міста, щоб вчасно подати заяву до нотаріальної контори, крім того він тільки зараз в сімейному архіві знайшов державний акт на земельний пай та ощадну книжку, яка належала його померлій матері, суд вважає, що позивачу  необхідно продовжити строк подачі заяви про прийняття спадщини та визнати за ним право власності на земельний пай та грошовий вклад, після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 60, 208, 213, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1268, 1269, 1270,  1272 ЦК України, -

 

ВИРІШИВ :

 

Продовжити  ОСОБА_2 строк подачі заяви про прийняття спадщини.

Визнати за  ОСОБА_2 право власності на земельний пай розміром 6,018 га, вартістю 61085 (шістдесят одна тисяча вісімдесят п»ять) грн. 56 коп., який розташований на території Грузької сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області та грошовий вклад в Ощадбанку № 7897/09 по рахунку НОМЕР_1 на суму у розмірі 2213 (дві тисячі двісті тринадцять) грн. 40 коп., в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

  Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом десяти днів без подачі заяви на апеляційне оскарження.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація