Судове рішення #217891
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22-5033/06                                                                                                   Головуючий у 1-й інстанції: Громова І.Б.

Суддя-доповідач: Гончар О.С.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2006 року                                                                                   м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:

головуючого судді   Гончара О.С

суддів                         Маловічко С.В., Мануйлова Ю.С.

при секретарі            Ткаченко М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Запорізького районного суду Запорізької області від "30" травня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Запорізькому районі Запорізької області (надалі ДПІ Запорізького району) про визнання угоди дійсною та визнання права власності на жилий будинок та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання угоди купівлі-продажу недійсною та визнання права власності на жилий будинок, треті особи без самостійних вимог Запорізька районна державна нотаріальна контора та Орендне підприємство Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ДПІ Запорізького району про визнання дійсною угоди купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1, яку вона уклала в 16 серпня 1990 року з гр.ОСОБА_2 Угода нотаріально не посвідчувалась.ОСОБА_2 позивачеві було видано просту розписку. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, а ОСОБА_1 до теперішнього часу продовжувала проживати в спірному будинку. В зв'язку з тим, що виникла необхідність в оформленні приватизації земельної ділянки змушена звернутись до суду про визнання за нею права власності на спірний будинок. Відповідачем без будь-якого обгрунтування зазначила ДПІ Запорізького району.

Рішенням суду від 29 квітня 2003 року позов ОСОБА_1 було задоволено. Але ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 05 жовтня 2005 року скасовано.1

22 грудня 2005 року ОСОБА_2 було подано зустрічний позов до ОСОБА_1, в якому він просив визнати недійсною зазначену угоду і визнати за ним, як спадкоємцем право власності на спірний будинок.

Заочним рішенням суду від ЗО травня 2006 року позов ОСОБА_1 залишено без розгляду. Позов ОСОБА_2. задоволено, за ним визнано право власності на будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування.

Ухвалою суду від 12 липня 2006 року ОСОБА_1 відмовлено в задоволенні заяви про перегляд заочного рішення.

На зазначене рішення і ухвалу районного суду ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій вона, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить рішення скасувати, справу направити на новий судовий розгляд.

Дослідивши в засіданні апеляційного суду обставини справи, колегія суддів вважає, що

апеляція підлягає задоволенню.                                      *

 

                                   

Згідно п.5 ч.І  ст.307 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на     рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право скасувати рішення суду першої інстанції і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

 Відповідно п.З ч.І ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд, якщо суд розглянув справу за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.

Вивченням справи встановлено, що справа призначалася до розгляду неодноразово, а саме 24.11.05р., 19.12.05р., 02.02.06р., 23.02.06р., 29.03.06р., 19.04.06р., 16.05.06р. та 30.05.06р.

Відповідно до ст.ст. 74, 76 ЦПК України судова повістка про виклик до суду повинна бути вручена під розписку з таким розрахунком, щоб особа, яка викликається мала достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі у судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за сім днів до судового засідання.

Як видно з матеріалів справи судову повістку про виклик в судове засідання на 16.05.06р. ОСОБА_1 отримала аж 17.05.06р. (а.с. 162). Щодо судового засідання 30.05.06р. матеріали справи взагалі не містять ніяких даних про вручення позивачеві ОСОБА_1 судової повістки.

Згідно ст. 224 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення у разі неявки в судове засідання відповідача , який належним чином повідомлений про дату і місце слухання справи, але в судове засідання не з'явився.

Отже постановляти заочне рішення за відсутності ОСОБА_1 за зустрічним позовом ОСОБА_2. суд не мав ніяких підстав.

Згідно ч.З ст. 169 ЦПК України суд залишає заяву буз розгляду у разі повторної неявки в судове засідання належно повідомленого про дату і місце слухання справи позивача.

Отже й залишати без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 суд також не мав ніяких правових підстав.

Більш того, відповідно до ст. 207 ЦПК України про залишення заяви без розгляду суд постановляє ухвалу.

В порушення вимог закону суд першої інстанції окремої ухвали про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду не виносив.

За таких обставин судова колегія не може визнати рішення суду законним і обґрунтованим, а тому вважає за необхідне його скасувати з направленням справи на новий судовий розгляд в іншому складі суддів.

Керуючись ст. ст. 307, 311, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Запорізького районного суду Запорізької області від "30" травня 2006 року по даній справі СКАСУВАТИ.

Направити справу на новий судовий розгляд в суд першої інстанції в іншому складі суддів.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.

Головуючий суддя                         О.С.Гончар

Судді                                        Ю.С. Мануйлов

С.В. Маловічко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація