Справа № 2-454
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2008 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Приліпка В.М.
при секретарі Петренко О.Г.
розглянув у попередньому судовому засіданні в м.Бахмач цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бодайівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визнання права власності на сертифікат на право на земельну частку (пай), -
ВСТАНОВИВ:
В квітні 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на сертифікат на право на земельну частку (пай) , вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помирає її рідна мати ОСОБА_2. Після її смерті відкривається спадщина на сертифікат на право на земельну частку (пай) серії РН № 970324 від 13 березня 2008 року. Єдиним спадкоємцем першої черги по закону є позивачка, рідна дочка померлої, ОСОБА_1, так як вона відповідно до ч.1 ст.549 ЦК України (1963 року), фактично володіла і користувалась спадковим майном. Заповіт не складався. Позивачка не може одержати нотаріально посвідчене свідоцтво про право на спадщину за законом на сертифікат на право на земельну частку (пай), належний померлій, у зв”язку з тим, що сертифікат на право на земельну частку (пай), на ім”я ОСОБА_2, виданий після її смерті. Тому позивачка змушена звертатись до суду.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала і просить їх задовольнити. Виклала мотиви зазначені в позовній заяві.
Представник Бодайівської сільської ради в судове засідання не з”явився, але надіслали до суду заяву в якій просять справу розглянути у їх відсутність. Позов визнають.
Ознайомившись з матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Відповідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Як встановлено в судовому засіданні і це підтверджується копією свідоцтва про народження, ОСОБА_2 є матір”ю ОСОБА_1.
Згідно копії свідоцтва про одруження від 25 вересня 2004 року позивачка змінила своє дошлюбне прізвище ОСОБА_3 на ОСОБА_1.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 35 років в с.Бодайово, Бахмацького району, Чернігівської області, про що зроблено актовий запис № 261.
Згідно копії сертифікату на право на земельну частку (пай) від 13 березня 2008 року ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 4,6 га, вартістю 13335 грн., що перебуває у колектитвній власності КСП «ім.Ватутіна» і яка розташована на території Бодайівської сільської ради.
Ст.1218 ЦК України вказує, що до складу спадщини входять усі права та обов”язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
А отже, ОСОБА_1 має право на сертифікат на право на земельну частку (пай), котрий за законом належить померлій ОСОБА_2 як спадкоємець за законом на майно померлої. Інші спадкоємці відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1217, 1218, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 6, 10, 60, 61, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на сертифікат на право на земельну частку (пай) серії РН № 970324 від 13 березня 2008 року, що рахується за померлою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 в в с.Бодайово, Бахмацького району, Чернігівської області, як спадкоємцем першої черги по закону на майно померлої.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя