Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2184585348

Справа №573/1122/25

Номер провадження 1-кп/573/188/25

                                                       

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       25 червня 2025 року Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

потерпілого ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

розглянув у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 13 червня 2025 року за №12025205530000075 по обвинуваченню

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Білопілля Сумської області, з базовою середньою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,

- за ч. 1 ст. 126 КК України,

УСТАНОВИВ:

18 червня 2025 року до Білопільського районного суду Сумської області надійшло кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України.

Згідно з обвинувальним актом, 12 червня 2025 року близько 18:00 год ОСОБА_5 та її співмешканець ОСОБА_4 , з яким вони спільно мешкають як подружжя протягом останніх двох років, перебували за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 . У цей час на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин між ними виникла словесна сварка, під час якої у ОСОБА_5 виник умисел на спричинення фізичного болю ОСОБА_4 .

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 умисно нанесла співмешканцю ОСОБА_4 один удар долонею правої руки в ділянку лівого виска, чим завдала йому фізичного болю і не спричинила тілесних ушкоджень.

Виконуючи вказані дії, ОСОБА_5 розуміла їх суспільну небезпечність, усвідомлювала можливість настання суспільно небезпечних наслідків від цих дій та бажала їх настання, тобто діяла з прямим умислом.

Дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ч. 1 ст. 126 КК України як умисне завдання потерпілому удару, яким завдано фізичного болю і не спричинено тілесних ушкоджень.

У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_5 свою винуватість визнала у повному обсязі, щиро розкаялася і заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження у зв`язку з тим, що вона примирилася з потерпілим та повністю відшкодувала йому завдані збитки.

Потерпілий ОСОБА_4 у судовому засіданні підтримав клопотання ОСОБА_5 і також заявив клопотання про закриття провадження щодо останньої, звільнивши її від кримінальної відповідальності, так як він з нею примирився і вона повністю відшкодувала йому завдану шкоду.

Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням з потерпілим.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що клопотання обвинуваченої та потерпілого підлягають задоволенню з таких підстав.

Згідно із ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України №12 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» примирення винної особи з потерпілим (потерпілими) належить розуміти як акт прощення її ним (ними) в результаті вільного волевиявлення, що виключає будь-який неправомірний вплив, незалежно від того, яка зі сторін була ініціатором та з яких мотивів.

Звільнення винної особи від кримінальної відповідальності та закриття справи у зв`язку з примиренням з потерпілим можливе тільки в разі відшкодування завданих збитків або усунення заподіяної шкоди.

За наявності передбачених у ст. 46 КК України підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 126 КК України, відноситься до проступків.

Пунктом 1 частини 2 статті 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Частиною 1 статті 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з ч. ч. 1, 4 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

Якщо під час судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 5-8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні проступку, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України, до кримінальної відповідальності притягується вперше, задовільно характеризується за місцем проживання, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення, щиро покаялася, примирилася з потерпілим та повністю відшкодувала йому завдану шкоду.

З огляду на положення статті 46 КК України, статей 284, 285, 286, 288 КПК України суд вважає за необхідне звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КК України у зв`язку з примиренням з потерпілим, а провадження у справі закрити.

Речові докази та процесуальні витрати у провадженні відсутні.

Керуючись статтями 369-372 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КК України у зв`язку з примиренням з потерпілим ОСОБА_4 та відшкодуванням йому завданих збитків.

Кримінальне провадження №12025205530000075 від 13 червня 2025 року щодо ОСОБА_5 закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний суд Сумської області протягом семи днів з дня її оголошення.


Суддя                                                                                        


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація