- заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району
- заявник: Лунь Ганна Борисівна
- стосовно якої вирішується питання про визнання її недієздатною: Лунь Еліна Олексіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
27.06.2025
ЄУН №337/2724/25
Провадження № 2-о/337/152/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2025 року м. Запоріжжя
Хортицький районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючого судді Бредуна Д.С., присяжних Клименко І.О., Ковальової О.О., за участю секретаря Сакоян О.В, заявниці ОСОБА_1 , особи стосовно якої вирішується питання – ОСОБА_2 , захисника – адвоката Цмокаленко О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району про продовження строку дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною, про встановлення опіки та піклування, –
ВСТАНОВИВ:
05 червня 2025 року заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить продовжити строк дії рішення Хортицького районного суду м.Запоріжжя від 15.02.2018 року про визнання недієздатною доньки – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначено її опікуном ОСОБА_1 .
Разом із заявою ОСОБА_1 надала клопотання про призначення відносно ОСОБА_2 судово-психіатричної експертизи для визначення її психічного стану та здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Ухвалою судді від 11 червня 2025 року відкрито провадження усправі та призначено її до розгляду.
Представник органу опіки та піклування Рибалкіна Я.М. надала заяву про вирішення питання про призначення експертизи без її присутності.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 підтримала свою заяву і просила призначити у справі судово-психіатричну експертизу.
Особа стосовно якої вирішується питання – ОСОБА_2 і її захисник – адвокат Цмокаленко О.С. не заперечили щодо проведення у справі експертизи.
Заслухавши пояснення учасників, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно ч.1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити зокрема психічний стан особи.
Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Крім того, відповідно до п.5 ч. 1 ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Беручі до уваги, що заявниця просить призначити судово-психіатричну експертизувідносносвоєї доньки, яка рішенням суду вже визнана недієздатною з 2018 року, та те, що для правильного вирішення даної справи необхідні спеціальні пізнання, призначення експертизи для встановлення психічного стану особи є обов`язковим, вирішення питання по суті не представляється можливим без проведення судово-психіатричної експертизи, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу, провадження якої доручити експертам Запорізької філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричних експертиз та моніторингу наркотиків МОЗ України», що розташована за адресою: 69033, м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10а.
Керуючись ст.ст. 103, 105, 260, 298, 354 ЦПК України, –
УХВАЛИВ
По цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району про продовження строку дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною, про встановлення опіки та піклування, – призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Запорізької філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричних експертиз та моніторингу наркотиків МОЗ України», що розташована за адресою: 69033, м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10а.
На вирішення експертизи поставити питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням, якщо так, то яким саме у цей час?
2. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій, та (або) керувати ними в цей час?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 385 КК України – за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків; за ст. 384 КК України – за завідомо неправдивий висновок експерта.
Для проведення експертизи направити копію заяви з додатками – до Запорізької філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
При проведенні експертизи, дозволити експертам використовувати медичні документи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходяться у КНП «Обласний клінічний заклад психоневрологічної допомоги та соціально значущих осіб» Запорізької обласної ради (69061, м.Запоріжжя, вуд. Сєдова, 6), та здійснити особистий огляд ОСОБА_2 .
Направити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , до Запорізької філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Зупинити провадженням у справі на час проведення судово-психіатричної експертизи.
Після проведення експертизи направити висновок експертів, на адресу суду: м.Запоріжжя, пр.Ювілейний, 33.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя: Д.С. Бредун
Присяжний: І.О. Клименко
Присяжний: О.О. Ковальова
- Номер: 2-о/337/152/2025
- Опис: про продовження дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною, про встановлення опіки та призначення опікуна
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 337/2724/25
- Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Бредун Д.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2025
- Дата етапу: 05.06.2025
- Номер: 2-о/337/152/2025
- Опис: про продовження дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною, про встановлення опіки та призначення опікуна
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 337/2724/25
- Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Бредун Д.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Відкрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2025
- Дата етапу: 11.06.2025
- Номер: 2-о/337/152/2025
- Опис: про продовження дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною, про встановлення опіки та призначення опікуна
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 337/2724/25
- Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Бредун Д.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2025
- Дата етапу: 12.06.2025