Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2184621979

   КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


26 червня 2025 року                           м. Київ              Справа № 320/27470/25


Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання дій суб`єкта повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,


В С Т А Н О В И В:


Позивач через представника звернувся до Київського окружного адміністративного суду з вимогами:

Зобов`язати Голосіївський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального Міжрегіонального Управління Міністерства Юстиції (м. Київ) винести постанову про закриття виконавчого провадження № АСВП 64239268 від 25.01.2021.

Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим  статтями 160,  161,  172  цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Водночас, за приписами ч. 1 ст. 287 КАС    учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Вимоги до змісту позовної заяви визначено в ч. 5 ст. 160 КАС, згідно якої у позовній заяві, серед іншого зазначається, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Проте позовна заява не містить будь-якого обґрунтування бездіяльності державного виконавця, зокрема, у ній відсутні відомості про надходження до державного виконавця постанови Київського апеляційного суду від 13.11.2024 у справі № 2610/5287/2012, його відмови закрити виконавче проведення, зокрема, за клопотанням позивача.  

Наведені недоліки впливають і на виконання обов`язку суду перевірити чи позов подано у строк, установлений законом.

Так, спеціальний строки на звернення до адміністративного суду  у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця встановлено в ч. 2 ст. 287 КАС.

Так, позовну заяву може бути подано до суду: 1) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; 2) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Проте, як зазначалось вище, оскільки у позовній заяві відсутні відомості щодо відмови державного виконавця закрити виконавче провадження після отримання постанови апеляційного суду від 13.11.2024, зокрема, за клопотанням позивача, а також дати коли позивач довідався про таку відмову, суд позбавлений можливості перевірити своєчасність звернення з даним позовом.

Водночас, відповідно до приписів п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС у позовній заяві зазначається: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

Як зазначено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 22.02.2024 у справі № 990/150/23, зміст позовних вимог - це максимально чітко і зрозуміло сформовані визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу у прохальній частині позову.

Всупереч наведеному, в одній з позовних вимог позивач просить зобов`язати Голосіївський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального Міжрегіонального Управління Міністерства Юстиції (м. Київ) винести постанову про закриття виконавчого провадження, проте не зазначає з яких підстав, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», необхідно зобов`язати державного виконавця винести постанову про закриття виконавчого провадження.

Відповідно до статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунені, у п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви з приведенням її у відповідність до вимог процесуального законодавства:

- конкретизувати позовні вимоги, зазначивши з яких підстав, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», необхідно зобов`язати державного виконавця винести постанову про закриття виконавчого провадження;

- викласти обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини, бездіяльності державного виконавця, зокрема, зазначити відомості про надходження до державного виконавця постанови Київського апеляційного суду від 13.11.2024 у справі № 2610/5287/2012, його відмови закрити виконавче проведення, у тому числі, за клопотанням (заявою) позивача;

- дати отримання позивачем відповіді державного виконавця з відмовою закрити виконавче провадження (якщо така надавалася);

- у разі пропуску десятиденного строку з дня коли позивач дізнався про порушення свої прав – надати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду разом із доказами поважності причин його пропуску.

Керуючись статтями 160-162, 169, 171, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,


П О С Т А Н О В И В:


Позовну заяву - залишити без руху.

Встановити позивачеві п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Матеріали відносно усунення недоліків позовної заяви у цій справі необхідно подати безпосередньо до канцелярії Київського окружного адміністративного суду чи засобами підсистеми Електронний суд.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.


Копію ухвали надіслати позивачеві (його представнику).


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає окремому оскарженню.


Суддя                                                                                                                 Сас Є.В.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація