Справа № 22-ас-306 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Болотвіна Л.О.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк 3.І.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2006 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі :
головуючого Буцяка 3.1.
суддів Шимківа С.С., Ковалевича С.П.
з участю секретаря судового засідання Іванової І.С.
сторін у справі
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сарненського районного суду від 26 травня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Президента України про визнання підстави звільнення незаконною та про зміну підстави звільнення,
встановила:
Постановою Сарненського районного суду від 26 травня 2006 рокуОСОБА_1 відмовлено у задоволенні позову до Президента України про визнання підстави звільнення з посади ІНФОРМАЦІЯ_1 незаконною та про зміну підстави такого звільнення.
Вважаючи це рішення місцевого суду незаконним, ОСОБА_1 у поданій апеляційній скарзі просить апеляційний суд його скасувати, посилаючись на підстави, що передбачені ст. 202 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши докази у справі та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відмовляючи позивачу у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ст. 8 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду на строк повноважень Президента України, а строк повноважень Президента України Кучми Л.Д., який призначав позивача ІНФОРМАЦІЯ_1, закінчився 23 січня 2005 року, тобто у день вступу на пост Президента Ющенка В.А., а тому позивач був звільнений зі своєї посади у зв"язку із закінченням терміну повноважень Президента України законно.
Проте погодитися із таким висновком не можна. Місцевим судом не враховано того, що пунктом 9 частини 1 ст. 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" передбачена можливість головам місцевої держадміністрації звільнитися із займаної посади достроково за власним бажанням, тобто ще до закінчення терміну повноважень Президента, який його призначив на посаду.
Окрім цього, згідно зі ст. 9 цього ж Закону у разі обрання нового Президента України голови місцевих державних адміністрацій продовжують здійснювати свої повноваження до призначення в установленому порядку нових голів місцевих державних адміністрацій.
Таким чином, Закон не пов"язує обов"язковість і безумовність звільнення голів місцевих державних адміністрацій із закінченням терміну повноважень Президента України.
Новий же голова Володимирецької РДА був призначений лише 8 березня 2005, тобто через два тижні після звільнення позивача.
Пунктом 9 частини 1 ст. 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" встановлено, що повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються Президентом України у разі подання ними заяви про звільнення з посади за власним бажанням.
Судом безспірно встановлено, що 4 лютого 2005 року позивач подав Президенту України заяву про звільнення за власним бажанням у зв"язку з достроковим виходом на пенсію.
На підставі цієї заяви 9 лютого 2005 року Рівненська облдержадміністрація внесла відповідне подання Кабінету Міністрів України, а останній це подання підтримав.
Згідно зі ст. 22 КЗпП України будь-яке обмеження прав працівника при припиненні трудового договору не допускається.
Право позивача на достроковий вихід на пенсію на підставі ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" сторонами не оспорюється.
Тому за таких обставин, на переконання апеляційного суду, звільнення ОСОБА_1 22 лютого 2005 року з посади ІНФОРМАЦІЯ_1 не за власним бажанням, як він просив у поданій заяві, а у зв"язку із закінченням строку повноважень Президента України відповідно до правил п. 9 частини 1 ст. 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та ст. 22 КЗпП України є неправомірним.
Із врахуванням наведеного та керуючись ст.ст. 11, 138, 195, 198, 202, 205 КАС України, колегія суддів
постановила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову Сарненського районного суду від 26 травня 2006 року скасувати.
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати звільнення ОСОБА_1 з посади ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22 лютого 2005 року у зв"язку із закінченням терміну повноважень Президента України неправомірним.
Вважати його звільненим із цієї дати з зазначеної посади за власним бажанням у зв"язку з виходом на пенсію на підставі п. 9 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації".
Постанова Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.