2
3
Справа № 2/0124/1093/2012
0124/2615/2012
ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
«02» квітня 2012 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
У складі: головуючого, судді САВРАНСЬКОЇ Т.І.
при секретарі Сьомченко в.В.
за участю :
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим із зазначеною позовною заявою і просить суд :
- Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 «30» липня 2005 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, за актовим записом № 356 – розірвати.
- Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти у розмірі ј частки від заробітку(доходу) щомісяця до досягнення дитиною повноліття, починаючи від дня пред’явлення позову 14 березня 2012 року.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя та неповнолітньої дитини, відповідач зловживає алкогольними напоями, отже, сторони подружніх відносин не підтримують, примирення між ними є неможливим. Крім того, відповідач не приймає ніякої участі у утриманні неповнолітньої дитини, не надає матеріальної допомоги, а відтак з нього підлягають стягненню аліменти у розмірі ј частки від заробітку.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав повністю.
Суд, з’ясувавши, чи не порушує визнання позову прав, свобод, інтересів інших осіб, чи не суперечить таке закону, встановивши наявність законних підстав для задоволення позову, дійшов висновку про таке.
Відповідно до ст. 174 ч. 4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Позивачка просить суд розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем 30 липня 2005 року, а також стягнути із відповідача аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 у розмірі ј частки від його доходу щомісячно.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя та неповнолітньої дитини, оскільки сторони подружніх відносин не підтримують, мають різні погляди щодо ведення спільного господарства та виховання дитини, примирення між ними є неможливим, крім того, відповідач ухиляється від обов’язку утримувати неповнолітню дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Правовими підставами для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя є норми ст. 112 СК України. Ними визначено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 181 ч. 3 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Даних про те, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, немає.
Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Питання про розподіл судових витрат суд вирішує на підставі вимог статті 88 ЦПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 105, 110, 112 СК України, ст. ст. 5, 10, 11, 15, 61, 88, 174, 209, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – задовольнити.
Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 «30» липня 2005 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, за актовим записом № 356 – розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти у розмірі ј частки від заробітку(доходу) щомісяця до досягнення дитиною повноліття, починаючи від дня пред’явлення позову 14 березня 2012 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в порядку розподілу судових витрат суму судового збору в розмірі сто сім гривень тридцять копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 в на користь держави суму судового збору в розмірі 214 гривень 60 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 витрати, пов’язані зі сплатою державного мита за реєстрацію розірвання шлюбу, в розмірі по сімнадцять гривень з кожного.
Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
У відповідності до ст. 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд допускає негайне виконання даного рішення в частині вимоги про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.І. Савранська