Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2201922713


Справа № 351/649/25

Номер провадження №2-н/351/117/25


У Х В А Л А


05 травня 2025 року                                                 м. Снятин


Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Калиновський М.М., розглянувши заяву  Товариства з обмеженою відповідальністю " Прикарпатенерготрейд" про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за спожиту електричну енергію у сумі 6 308,68 грн.


ВСТАНОВИВ:

Представник ТзОВ "Прикарпатенерготрейд" звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиту електричну енергію у сумі 6 308,68 грн.

       Суд, на виконання вимог частини 5 статті 165 ЦПК України звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.

Згідно інформації Заболотівської селищної ради від 02.05.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис №179.

       Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.

       Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

       Положеннями ст. ст. 2530 ЦК України, ст. ст. 4648 ЦПК України передбачено, що заява про видачу судового наказу може бути подана лише до особи (боржника), яка має цивільну процесуальну правоздатність та дієздатність. З моменту смерті фізичної особи цивільна процесуальна правоздатність та дієздатність припиняється. При цьому, якщо фізична особа боржник у справі помер до подання заяви про видачу судового наказу, а права і обов`язки померлого переходять до його спадкоємців чи іншої особи, заявник повинен подати заяву про видачу судового наказу безпосередньо щодо його спадкоємців чи іншої особи.

       Як встановлено судом, боржник помер до пред`явлення заяви про видачу судового наказу, в момент смерті боржника припинилась і його цивільна процесуальна правоздатність та дієздатність, тому зобов`язання між ним та заявником також припинились. Питання щодо процесуального правонаступництва, яке передбачено ст. 55 ЦПК України, на стадії вирішення питання про видачу судового наказу не підлягає застосуванню, оскільки вказана норма закону може бути застосована лише у разі, коли боржник на момент звернення до суду мав цивільну процесуальну дієздатність та помер в процесі розгляду справи.

       За таких обставин, видати судовий наказ у справі неможливо, оскільки боржник помер, а відомості щодо спадкоємців в матеріалах справи відсутні.

       Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним відмовити у видачі судового наказу у зв`язку з тим, що наявні обставини, зазначені у п. 4 ч. 1 ст. 165 ЦПК України.

       Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 165, п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суд -


УХВАЛИВ:

У видачі судового наказу за заявою  Товариства з обмеженою відповідальністю " Прикарпатенерготрейд"  про стягнення з ОСОБА_1 за спожиту електричну енергію у сумі 6 308,68 грн. - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

       

Суддя:                                                Михайло КАЛИНОВСЬКИЙ



 



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація