Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2201930272

   КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 липня 2025 року                                    м. Київ                              Справа  № 320/31468/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., розглянувши позовну заяву   ОСОБА_1 до Київський відділ державної реєстрації смерті Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) внесення змін в актовий запис про смерть, внесення змін в актовий запис про смерть,


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду з вимогами:

- зобов`язати відповідача внести зміни до актового запису про смерть № 1462 від 20.01.2023 зазначивши померлу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та видати позивачу свідоцтво про смерть.

Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим  статтями 160,  161,  172  цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Вимоги до змісту позовної заяви визначено в ч. 5 ст. 160 КАС, згідно якої у позовній заяві, серед іншого зазначається, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Проте позовна заява не містить будь-якого обґрунтування протиправності дій відповідача, а з її змісту неможливо зрозуміти, які відомості містяться в актовому записі про смерть № 1462 від 20.01.2023 на даний час, до якого позивач просить зобов`язати внести зміни.

Також із змісту позовних вимог неможливо зрозуміти яким чином внесення запропонованих позивачем змін до актового запису буде сприяти заявленій меті щодо захисту інтересу – зняття арешту з нерухомого майна.

Відповідно до статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунені, у п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви (у двох примірниках) з приведенням її у відповідність до вимог процесуального законодавства:

- конкретизувати обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначивши,  які відомості містяться в актовому записі про смерть № 1462 від 20.01.2023 на даний час та яким чином внесення запропонованих позивачем змін до актового запису буде сприяти заявленій меті щодо захисту інтересу – зняття арешту з нерухомого майна.

Керуючись статтями 160-162, 169, 171, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,


П О С Т А Н О В И В:


Позовну заяву - залишити без руху.

Встановити позивачеві п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Матеріали відносно усунення недоліків позовної заяви у цій справі необхідно подати безпосередньо до канцелярії Київського окружного адміністративного суду чи засобами підсистеми Електронний суд.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.


Копію ухвали надіслати позивачеві (його представнику).


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає окремому оскарженню.


Суддя                                                                                                                 Сас Є.В.


   


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація