Судове рішення #2201933691


Справа № 199/5743/25

(1-кс/199/718/25)

УХВАЛА

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


03.07.2025        року м. Дніпро


Слідчий суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпрі клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню за №12025052230000250 від 27.04.2025 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 2 ст. 15, п. 1 п. 5 ч.2 ст. 115, п.5 ч.2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України, -


ВСТАНОВИВ:



До суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню за №12025052230000250 від 27.04.2025 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 2 ст. 15, п. 1 п. 5 ч.2 ст. 115, п.5 ч.2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що 27.04.2025 до чергової частини ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення, про те, що 27.04.2025 року у приміщенні магазину магазин « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на фоні ревнощів, здійснивши замах на вчинення кримінального правопорушення, пов`язане із заподіянням смерті або тілесних ушкоджень іншим особам, діючи умисно, відірвавши кільце від запалу від предмету, схожого на гранату, спричинивши даними діями тілесні ушкодження наступним особам: 1) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 2) ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , 3) ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . (ЄО №7830 від 27.04.2025)

У подальшому було встановлено, що потерпіла ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , була доставлена 27.04.2025 року до КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 »» у центр хірургії ускладнень ім.Св. Луки, де на неї була заведена історія хвороби №е6453.

Виходячи із того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, проведення судово-медичної експертизи та неможливість іншим способом встановити обставини, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у КП « ІНФОРМАЦІЯ_7 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , та можливість вилучення оригіналу медичної картки стаціонарного хворого №е6453 на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та наявних рентгенограм.

У судове засідання слідчий не з`явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином, просив розглянути клопотання у його відсутність, про що зазначив у прохальній частині клопотання.

Оскільки слідчий звернувся до слідчого судді із заявою про розгляд зазначеного клопотання без його участі, тому слідчий суддя вважає можливим, враховуючи вимогу ст. 28 КПК України щодо дотримання розумного строку для прийняття процесуального рішення, здійснити розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, за її відсутності.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого слідчим клопотання, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з вимогами ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.

За змістом ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст.91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, окрім іншого, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення тощо.

За змістом ст.ст.131, 159, 162 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю (інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо), застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

За змістом ст.ст.3, 132, 159, 160 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження (зокрема, слідчому, дізнавачу, прокурору) особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведуть наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім викладених вище обставин доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи вищевикладене, а також з метою проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне надати доступ до медичних документів, які знаходяться у КП « ІНФОРМАЦІЯ_7 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , та відповідно до п. 2) ч. 1 ст. 162 КПК України становить охоронювану законом таємницю.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162-166 КПК України, -


ПОСТАНОВИВ:


Клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню за №12025052230000250 від 27.04.2025 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 2 ст. 15, п. 1 п. 5 ч.2 ст. 115, п.5 ч.2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України, - задовольнити.


Надати групі слідчих: старшому слідчому СВ ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області капітану поліції ОСОБА_3 ; слідчому СВ ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_8 ; слідчому СВ ВП №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_9 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, із можливістю вилучення оригіналу медичної карти стаціонарного/амбулаторного хворого №е6453 на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та наявних рентгенограм, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_7 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 .


Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.


Згідно ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.


Відповідно до ч.3 ст.309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.


Слідчий суддя         ОСОБА_1                                                                

               


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація