Справа №1-130/08
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2008 року Голопристанський районний суд Херсонської області у складі:
головуючого - судді Циганій С.І.,
при секретарі - Садовій А.С.,
за участю прокурора - Гапонової Ю.В.,
підсудного - ОСОБА_1.,
потерпілого - ОСОБА_2.,
представника потерпілого - ОСОБА_3.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голопристанського районного суду Херсонської області кримінальну справу №1-130/08 за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Чулаківка Голопристанського району Херсонської області, гр-на України, українця, освіта середня, одруженого, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не засудженого,
у скоєні злочину, передбаченого ст.122 ч.1 КК України,
в с т а н о в и в :
24.08.2007р., близько о 17.00 год., ОСОБА_1., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись біля будинку АДРЕСА_2, під час сварки, яка виникла на підставі особистих неприязних стосунків, умисно, з метою заподіяння тілесних ушкоджень, викрутив гр-ну ОСОБА_2 ліву руку, заподіявши потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження, а саме закритий перелом лівої променевої кістки в типовому місці без зміщення кісткових фрагментів.
Допитаний в якості підсудного у судовому засіданні ОСОБА_1. повністю визнав свою вину в скоєні злочину, щиро покаявся та пояснив, що потерпілий є його дядьком, з яким він перебуває в неприязних стосунках. 24.08.2007р. підсудний зустрів потерпілого біля будинку АДРЕСА_2 почав з'ясовувати з ним відносини. Під час чого викрутив йому руку, а потім повалив на землю та наніс кілька ударів рукою по голові.
В судовому засіданні учасники процесу не оспорювали фактичні обставини справи, які встановлені досудовим слідством, у зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку ч.3 ст.299 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів та обмежившись показаннями підсудного.
Таким чином, дії підсудного ОСОБА_1. кваліфіковані судом за ст.122 ч.1 КК України, як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я.
При обрані міри та виду покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує ступень тяжкості скоєного злочину, дані про особу підсудного, який раніше не судимий, характеризується позитивно, в якості обставини, що пом'якшує покарання - щире каяття підсудного, в якості обставини, що обтяжує покарання - вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння, та вважає, що за таких обставин його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.
В судовому засіданні позивач просив суд залишити позовну заяву без розгляду, у зв'язку з чим суд задовольнив заяву та залишив цивільний позов без розгляду, роз'яснивши потерпілому його право звернення до суду в порядку цивільно-процесуального судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.321, 322, 323, 324 КПК України, суд -
п р и г о в о р и в :
Визнати винним ОСОБА_1 1962р.н., за ст.122 ч.1 КК України, призначивши йому покарання у вигляді двох років обмеження волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1. від відбування покарання з випробуванням строком два роки.
На підставі ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_1. не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_1. судові витрати на проведення експертиз у розмірі 56 грн. 68 коп.
На вирок суду може бути подана апеляція протягом п'ятнадцяти діб з моменту його оголошення до апеляційного суду Херсонської області через Голопристанський районний суд Херсонської області, а засудженим протягом того ж строку з моменту отримання ним копії вироку.
Суддя С.І.Циганій