Судове рішення #22103627

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  2-75/2011

 01.03.2011   року                                                                                          м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя  Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді – Кагітіної І.В.,

при секретарі –          Якушевій Г-М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи – Служба у справах дітей  Сімферопольської міської ради, Управління у справах дітей, сім'ї та молоді Київської районної ради м. Сімферополя,  про зміну  прізвища дитини, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про зміну  прізвища їх спільної дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з «ОСОБА_3» на  «ОСОБА_3». Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у 2006 році позбавлений батьківських прав відносно ОСОБА_3, від сплати аліментів ухиляється, доньку позивачка виховує самостійно. ОСОБА_2 був записаний батьком дитини, проте шлюб між  ними із позивачкою зареєстрований не був. Разом з тим, ОСОБА_2 згоди на зміну прізвища дитини не дає.

У судовому засіданні позивачка підтримала позов з наведених  вище підстав. Заслухана думка доньки сторін ОСОБА_3, яка надала згоду на зміну прізвища.

Відповідач у судове засідання не з’явився, був повідомлений за встановленою процедурою шляхом направлення доручення компетентному суду Республіки Узбекистан щодо виконання окремих процесуальних дій. З протоколу судового засідання Риштанського міжрайонного суду по цивільних справах  від 03.08.2010р. убачається, що ОСОБА_2 позов ОСОБА_1 не визнав, заперечував проти зміни прізвища дитини. Письмових заперечень та клопотань не надав, приймати участь у судових засіданнях відмовився.

Треті особи у судове засідання не з’явились, повідомлені належним чином.

Заслухавши  позивачку та її дочку ОСОБА_3, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Як убачається зі свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого 02.10.1999 року Відділом РАГС Риштанського району Ферганської області Республіки Узбекистан, батьками дитини записані: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 6).

Рішенням Київського районного суду м.Сімферополя АРКрим від 30.06.2006р., яке набуло законної сили, ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав щодо його неповнолітньої дитини ОСОБА_3 (а.с. 5).

Рішенням  Київського районного суду м. Сімферополя АРКрим від 05.03.2007 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягнуті аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 у розмірі 1\3 частка усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 20.08.2006 року до досягнення дитиною повноліття (а.с.7).

ОСОБА_1 проживає разом з донькою за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджено довідкою від 15.10.2009 року (а.с.9).

При зверненні до суду з позовом позивачка посилається на відмову відповідача змінити прізвище дитини, не прийняття ним участі у її вихованні, утриманні та на положення ч. 3, 4 ст. 148 СК України.

Відповідно до зазначених частин ст. 148 СК України, у разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

З наданих письмових доказів та пояснень позивачки у судовому засіданні судом не встановлено жодної підстави для зміни прізвища дитини ОСОБА_3 у сенсі викладених положень сімейного законодавства.  

Згідно до ч. 5 ст. 148 СК України у разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

При можливості застосувати даного положення законодавства до правовідносин, що виникли між сторонами, суд бере до уваги, що, на цей час, відповідач позбавлений батьківських прав відносно дитини. Зазначені права у порядку ст. 169 СК України не поновлені.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання.

Визначення прізвища дитини це особисте немайнове право батьків та дітей, що убачається з глави 13 СК України.

Таким чином, позивачці не потрібна згода ОСОБА_2 щодо зміни прізвища дитини, що свідчить про неможливість виникнення між сторонами будь-якого спору щодо такої зміни.

Відповідно до ст. 15  ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаний або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникли у тому числі із сімейних відносин.

Згідно до ст.10 Цивільного процесуального кодексу України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Таке ж положення міститься у  ч.1 ст. 60 ЦПК України. Відповідно до частини 4 статті 60 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

          Відповідно до ст.11 ЦПК України, суд розглядає  цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог  і на підставі доказів сторін ті інших осіб,  які беруть участь у справі.

З огляду на встановлені факти та викладені положення матеріального та процесуального закону, суд приходить до висновку, про відсутність підстав для задоволення позову

На підставі викладеного, керуючись ч.ч. 3-5 ст. 148, п. 1 ч. 1 ст. 166, ст. 169 СК України, статтями 10, 11, 15, 60, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, –

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи – Служба у справах дітей  Сімферопольської міської ради, Управління у справах дітей, сім'ї та молоді Київської районної ради м. Сімферополя,  про зміну  прізвища дитини ОСОБА_3 - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК  шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя                                                                                          



  • Номер: 2/1303/26/2012
  • Опис: про поновлення на роботі , оплату за час вимушеного прогулу та відшкодування моральних збитків
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-75/2011
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Кагитина І. В.
  • Результати справи: закрито провадження
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.05.2010
  • Дата етапу: 20.03.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація