Судове рішення #2213766
Справа № 2-2009/07

Справа № 2-2009/07

ЗАОЧНЕ    РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2007 року                                           Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Ізмайлова І.К.

при секретарі - Семенової Я.Ю., Кашура М.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину та на утримання повнолітньої дитини яка продовжує навчання, суд, -

                       встановив:

12 травня 2007 року позивачка звернулася з позовом до суду в якому просила стягнути аліменти з відповідача ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження у розмірі 200 грн. щомісяця до досягнення повноліття і на повнолітнього сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, який продовжує навчання, у розмірі 100 грн., до закінчення його навчання.

Вказала, що відповідач, записаний батьком дітей, діти проживають з матір'ю яка і піклується ними, а відповідач матеріальну допомогу не надає.

ОСОБА_3 страждає на епілепсію та є інвалідом дитинства.

ОСОБА_5 є студентом 2-го курсу, денної форми навчання Харківської Національної академії міського господарства, навчається на бюджетній формі і отримує стипендію 130 грн.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, у судове засідання не з'явилася, причини своєї неявки суду не повідомила. За клопотанням позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши сторони, перевіривши обставини справи, суд вважає необхідним позов задовольнити, виходячи з наступного:

ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження року народження є синами відповідача, що підтверджується копією свідоцтва про народження.

ОСОБА_1 призначено пенсію у розмірі 289 грн. до досягнення ОСОБА_3 16-ти річного віку у зв'язку з хворобою.

ОСОБА_5 є студентом денної форми навчання Харківської Національної академії міського господарства з 01.09.2006 р. до 30.06.2011 року, що підтверджується довідкою № 393 від 06.02.2007 р. виданою директором навального закладу.

ОСОБА_5 та ОСОБА_3 проживають з позивачкою, що підтверджується довідкою про склад сім'ї, а відповідач у справі матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

Відповідач ніяких аліментних зобов'язань не має.

У відповідності зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

З огляду на викладене, матеріальне становище дитини і відповідача, стан здоров'я ОСОБА_3, а також те, що відповідач не платить аліменти, у відповідності до ст. 182 Сімейного кодексу України, позовні вимоги підлягають задоволенню, з відповідача на користь позивачки суд стягує аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження в розмірі 200 грн. щомісяця, з часу звернення з позовом до суду і до досягнення дитиною повноліття.

У відповідності до ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і в зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Виходячи з наведеного, матеріального становища позивача, а також те що відповідач не має аліментних зобов'язань перед іншими особами, ураховуючи матеріальне становище відповідача згідно до ст. ст. 182, 199-201 Сімейного кодексу України, суд вважає можливим визначити розмір аліментів у вигляді 100 грн. щомісяця, та стягнути аліменти з відповідача з моменту подачі позовної заяви до досягнення ОСОБА_4 двадцятитрирічного віку.

 

Виходячи з вимог ст. 88 ЦПК України суд стягує з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7,5 грн. на користь Територіального управління державної судової адміністрації у Харківській області.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 60, 61, 88 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 184, 199-201 Сімейного кодексу України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження у розмірі 200 грн. щомісяця, починаючи з 12 травня 2007 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження у розмірі 100 грн. щомісяця, починаючи з 12 травня 2007 року і до досягнення двадцятитрирічного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 7,5 грн. витрат технічно-інформаційне забезпечення розгляду справи на користь Територіального управління державної судової адміністрації у Харківській області, код 26281249, Банк одержувач: УДК у Харківській області, МФО 851011, р/р НОМЕР_1, Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація