ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" червня 2006 р. Справа № 12/132
Суддя господарського суду Чернівецької області Бутирський Андрій Анатолійович
розглядаючи справу
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Західвугілля"
до відповідача Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Надія"
про стягнення заборгованості - 4380,28грн.
за участю представників:
позивача: Костик М.І.
відповідача: Пугач Є.В.
СУТЬ СПОРУ:
Державна інспекція з енергозбереження м.Київ звернулася з позовом до Відкритого акціонерного товариства ”Сокирянський машзавод” м.Сокиряни про стягнення 9604,84 грн. підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів згідно постанови позивача № 18-24/11 від 27.07.2005 року.
Відповідач в усній формі позов визнав у повному обсязі.
Розглянувши подані документи, з’ясувавши фактичні обставини справи, заслухавши пояснення сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
27.07.2005 року територіальним управлінням державної інспекції з енергозбереження по Чернівецькій області проведено комплексну перевірку відповідача щодо використання паливно-енергетичних ресурсів. Даною перевіркою виявлено факти неекономного та неефективного використання електроенергії внаслідок низького коефіцієнту потужності.
За результатами перевірки 27.07.2005 року винесено постанову про стягнення з відповідача підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 9604,84 грн.
На момент розгляду справи вказана постанова виконана або оскаржена не була, а відтак підлягає обов’язковому виконанню відповідачем.
Відповідно до пункту 2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.1993 року № 699, якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картками, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни.
Згідно пункту “а” статті 17 Закону України “Про енергозбереження” від 01.07.1994 року № 74/94-ВР економічні санкції накладаються на юридичних та фізичних осіб за марнотратне витрачання та прямі втрати паливно-енергетичних ресурсів, а тому з відповідача стягується 9604,84 грн. підвищеної плати за нераціональне використання теплової енергії.
Судові витрати, у частині державного мита, покласти на відповідача, з вини якого спір безпідставно доведено до розгляду судом.
Керуючись статтями 71, 94, 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства ”Сокирянський машзавод”, код 00211530, м.Сокиряни, вул. Кобилянської, 80, р/р 260093010084 в Сокирянському відділенні Ощадбанку 6801, МФО 356419:
- у дохід державного бюджету, в особі Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Чернівецькій області, м. Чернівці, вул. Гайдара, 1-Є – 9604,84 грн.;
- у дохід державного бюджету 96,05 грн. державного мита.
3. Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня складання у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, встановлений цим кодексом, постанова набирає сили після закінчення цього строку.
У разі надання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.А. Бутирський
- Номер:
- Опис: СКАРГА на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби (ст. 121-2 ГПК)
- Тип справи: Скарга на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби
- Номер справи: 12/132
- Суд: Господарський суд Запорізької області
- Суддя: Бутирський А.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.02.2016
- Дата етапу: 17.03.2016