Справа № 1- 158 /2007 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.05.2008 року Тиврівський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Ратушняка І.О.
при секретарі Тихій О.Н.
з участю прокурора Вальчишена В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Тиврів кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, одруженого, пенсіонера, уродженця с.Шершні Тиврівського району, жителя АДРЕСА_1, раніше несудимого, -
у вчиненні злочину за ч.1 ст.263 КК України, -
встановив:
Близько 16 років тому ОСОБА_2 подарував своєму зятю ОСОБА_1 обріз з мисливської рушниці моделі ИЖ-5, НОМЕР_1 та п'ять патронів, тобто ОСОБА_1 незаконно придбав вогнепальну зброю, яку незаконно зберігав по даний час.
12.01.2008 року працівниками міліції Гніванського МВ УМВС України у Вінницькій області під час огляду господарства ОСОБА_1 АДРЕСА_1, було виявлено та вилучено в приміщенні сараю під підлогою обріз одноствольний 16 калібру НОМЕР_1 та п'ять набоїв до нього, який згідно висновку експерта № І5-Б від 17.01.2008 року відноситься до вогнепальної зброї - обріз, виготовлений саморобним способом з мисливської гладкоствольної рушниці 16 калібру, моделі ИЖ-5, НОМЕР_1, виробництва СРСР, шляхом укорочування ствола до залишкової довжини 275 мм, та зміни ложа на саморобне. Даний обріз придатний для проведення пострілів мисливськими патронами 16 калібру, який він зберігав без передбаченого законом дозволу.
Підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України визнав повністю і показав, що близько 16 років тому тесть подарував йому обріз з мисливської рушниці та п'ять патронів, які він зберігав у сараї для дров під підлогою. В січні працівниками міліції зброю з патронами вилучено. У вчиненому кається.
Крім визнання винуватості підсудним, його винність стверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом огляду місця події (а.с.5), згідно якого у сараї для дров під підлогою у пакунку виявлено обріз мисливської рушниці і 5 набоїв; висновком судово-балістичної експертизи (а.с.22-29), згідно якого у ОСОБА_1 вилучено обріз мисливської рушниці, є вогнепальною зброєю - обрізом, виготовленим саморобним способом з мисливської гладкоствольної рушниці 16 калібру, моделі ИЖ-5, НОМЕР_1, виробництва СРСР, шляхом укорочування ствола до залишкової довжини 275 мм, та зміни ложа на саморобне, даний обріз придатний для проведення пострілів мисливськими патронами 16 калібру, протоколом огляду речового доказу (а.с.33); та показаннями свідків.
Свідок ОСОБА_3 показала, що вона - дружина ОСОБА_1, до них приїхав працівник міліції, сказав, що чоловіка викликають у відділення. Вони поїхали, повернувшись чоловік пішов до сараю, видовбав з землі обріз та віддав працівникам міліції.
Свідок ОСОБА_4 дала показання, що з ОСОБА_5 були понятими при вилученні обріза у ОСОБА_1.При них ОСОБА_1 пішов до сараю, сам видовбав і дістав пакунок із обрізом.
Свідок ОСОБА_5 дала аналогічні показання.
Свідок ОСОБА_6 показав, що працює ДІМ Гніванського МВ УМВС України у Вінницькій області, був присутній при огляді господарства ОСОБА_1.Спочатку його викликали в міліції, з'ясували, що у нього вдома є рушниця. До ОСОБА_1 поїхали ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та він. ОСОБА_1 написав заяву про дозвіл на огляд господарства. ОСОБА_9 покликав понятих. ОСОБА_1 розкидав гілля білля сараю, роздовбав ломом землю під підлогою і витягнув обріз.
Свідок ОСОБА_7 показав, що працює заступником начальника Гніванського МВ УМВС України у Вінницькій області, їм надійшла оперативна інформація, що ОСОБА_1 зберігає обріз рушниці, його запросили у відділення, спочатку він не визнавав, що зберігає зброю, а потім розповів, що обріз захований під дровами біля сараю. Він був присутній при вилученні, ОСОБА_1 роздовбав землю дістав пакунок, у якому були обріз та патрони.
Свідок ОСОБА_8 показав, що працює СДІМ Гніванського МВ УМВС України у Вінницькій області, їм поступила інформація, що у ОСОБА_1 є зброя, його викликали у відділення, він довго не визнавав, а потім зізнався, що має обріз, одразу взяли пояснення. Приїхавши до ОСОБА_1, взяли дозвіл на огляд, запитали його, чи їм шукати, чи він сам покаже, де зброя. Тоді він сам повідкидав дрова, видовбав пакунок, у якому були обріз та патрони.
Суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.
Призначаючи покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Як обставини, що пом'якшують покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує те, що він свою винуватість визнав, щиро розкаявся у вчиненому, є пенсіонером, а також позитивну характеристику за місцем проживання.
Обставин, що обтяжують покарання підсудному, не встановлено.
Суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без відбування покарання і призначає покарання у виді позбавлення волі із застосуванням ст.75 КК України.
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.263 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі строком на два роки.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання, якщо протягом одного року він не вчинить нового злочину.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.
Речовий доказ по справі - обріз одноствольний 16 калібру, моделі ИЖ-5, НОМЕР_1 та 2 патрони із частинами патронів - що знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання зброї при ЧЧ Гніванського МВМ УМВС України у Вінницькій області, знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Головуючий І.О.Ратушняк