Судове рішення #2218207
Справа № 1-173-2008р

                                                           Справа № 1-173-2008р.

 

В  И  Р  О  К

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

03 червня  2008 року             Староміський  районний  суд  міста  Вінниці

 

             в складі :

                        головуючого судді                                              Татаурової І.М.,

                        при секретарі                                                       Сускові А.О.,

                        з участю прокурора                                             Півнюка С.М.,

                        адвоката                                                                ОСОБА_2,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Вінниці кримінальну справу про обвинувачення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Сосонка, Вінницької області, Вінницького району, українця, громадянина України, з неповною  середньою освітою, неодруженого, працюючого будівельником ПП «Берлінек», проживаючого  та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1,   раніше не судимого,

 

за ст. 187 ч.1 КК України,

 

в с т а н о в и в :

 

22.02.2008 р. близько 22.год.40 хв. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння,  по вулиці 50 - річчя Перемоги в м. Вінниці, біля кафе «Разгуляй», відкрито, шляхом вільного доступу із погрозою застосуванням насильства, яке є небезпечним для здоров'я потерпілого, вчинив напад на ОСОБА_3, який супроводжувався вимогою дати гроші, намаганням схопити за одяг потерпілого, після чого наніс удар кулаком по обличчю, від якого ОСОБА_3 втратив рівновагу та впав на землю, продовжуючи свої злочинні дії ОСОБА_1 наніс численні удари ногами і руками в область тулуба, голови та ніг потерпілого та заволодів його особистим майном, а саме грошима в сумі 200 гривень, чим заподіяв останньому матеріального збитку на загальну суму 200 гривень. Після вчинення злочину ОСОБА_1 з місця вчинення злочину зник, викраденим розпорядилися на власний розсуд.

Згідно висновку судово - медичної експертизи №702 від 03.04.2008 р.  у ОСОБА_3 мали місце тілесні ушкодження у вигляді: закритого  перелому   зовнішньої  та   внутрішньої  кісточок  правої  гомілки   зі зміщенням   внутрішньої  кісточки  дозовні,   перелому  заднього  краю  правої великогомілкової кістки без зміщення уламків (трьохкісточковий перелом ), які утворилися внаслідок різного зовнішнього підвиверту та заднього вивиху правої ступні, відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості,   як   таких,   що   не   являлись   небезпечними   для   життя,   але

спричинили тривалий розлад здоров'я, понад 21 день,  навколоорбітальної гематоми в ділянці правого ока, саден в ділянці обличчя (без зазначення детальної локалізації,

кількості форми, розмірів), які утворилися від дії тупих твердих предметів,

відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

Всі вищезазначені тілесні ушкодження могли бути спричинені 22.02.2008 р. Враховуючи    кількість,  характер, локалізацію, морфологічні особливості отриманих ОСОБА_3 тілесних ушкоджень, можна вважати, що вони не могли утворитися, внаслідок падіння на площині з вертикального чи близького до нього положення з послідуючим ударом до твердої тупої переважаючої чи обмеженої виступаючої поверхні.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою винність в інкримінованому йому діянні, передбаченому ст. 187 ч.1 КК України, при вказаних вище фактичних обставинах справи, які встановлені в ході досудового та судового слідства  та розмір заявленого цивільного позову визнав повністю, дав показання аналогічні викладеним в обвинувальному висновку. Щиро розкаявся, просить суд суворо його не карати, зобов'язується в повній мірі відшкодувати матеріальні та моральні збитки потерпілому.

Допитаний в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_3, заявлений ним цивільний позов підтримав частково, пояснивши, що підсудний частково відшкодував завдану ним матеріальну шкоду, просить стягнути з підсудного на його користь 1915 гривень у відшкодування матеріальної шкоди та 2 000 гривень у відшкодування моральної шкоди. Щодо міри покарання підсудного наголосив, що просить суворо його не карати.

Враховуючи думку учасників судового розгляду, відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів, оскільки фактичні обставини справи   та розмір заявленого цивільного позову ніким не оспорюються.

 Дії ОСОБА_1. суд кваліфікує за ст.187 ч.1 КК України, як  напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, що спричинило тривалий розлад здоров'я, понад 21 день,  або з погрозою застосування насильства (розбій).

 призначені покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину - підсудний ОСОБА_1 вчинив  тяжкий злочин;

визнати особу винного, а саме :

-     по місцю проживання підсудний характеризується лише з позитивної сторони (а.с. 27); 

-     раніше не судимий (а.с.33);    

-     не перебуває на диспансерних обліках у лікаря-психіатра та у лікаря-нарколога  Липовецької ЦРЛ Вінницької області (а.с.30, 29);

-     являється сиротою, що підтверджується свідоцтвом про смерть батька підсудного -ОСОБА_1, від 06.05.1994 року (а.с.90) та свідоцтвом про смерть матері підсудного - ОСОБА_4, від 28.02.2005 року (а.с.91);

-     частково відшкодував потерпілому завдану матеріальну шкоду (а.с.88).

Обставинами, які пом'якшують покарання, згідно ст.66 КК України,  є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, часткове відшкодування завданих збитків.

Обставиною, яка обтяжує  покарання, згідно ст.67 КК України,  є вчинення злочину особою, що перебувала  у стані алкогольного сп'яніння.

З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, ступіні тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання підсудного, думку потерпілого, а також те, що ОСОБА_1  вперше притягується до кримінальної відповідальності, за час досудового слідства та розгляду справи у суді свідомо і неухильно дотримувався загальноприйнятих норм і правил поведінки, встановлених у суспільстві, пануючих моральних принципів, а тому враховуючи зазначені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку про істотне зниження ступені небезпечності підсудного для суспільства, що утворює підставу для висновку суду про те, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1. можливе без відбування покарання, тому підсудному необхідно призначити покарання в межах санкції статті за якою кваліфіковано його діяння та звільнити  від відбування покарання з випробуванням встановивши іспитовий строк.

Заявлений потерпілим ОСОБА_3 цивільний позов в сумі 1915 гривень у відшкодування матеріальної шкоди та 2000 гривень у відшкодування моральної шкоди  підлягає задоволенню в повному обсязі, як доведений. 

Речовий доказ, а саме мобільний телефон « Sony Ericsson» Т-610 ІМЕІ-НОМЕР_1 у корпусі чорного кольору з сріблястими вставками, який знаходиться на зберіганні у потерпілого слід залишити у його власності (а.с46,47).

Судові витрати в справі відсутні.

            Керуючись ст. ст.323, 324 КПК України, ст. 65 КК України, суд -

 

з а с у д и в :

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні  злочину, передбаченого ст.187 ч.1 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки.

Згідно  ст.75 КК України  ОСОБА_1 звільнити від  призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном на два роки.

            Згідно ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні обов'язки:

- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

-  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або  роботи;

-  періодично  з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

  Речовий доказ в справі, а саме: мобільний телефон « Sony Ericsson» Т-610 ІМЕІ-НОМЕР_1 у корпусі чорного кольору з сріблястими вставками, який знаходиться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_3 - залишити потерпілому.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 1 915 (одну тисячу дев'ятсот п'ятнадцять) гривень у відшкодування матеріальної шкоди та 2 000 (дві тисячі) гривень у відшкодування моральної шкоди.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили змінити з «тримання під вартою» на «підписку про невиїзд» негайно звільнивши його  з - під варти  в залі судового засідання.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

 

Суддя: 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація