Справа №22а-337 2006р. Головуючий у 1 інстанції Кабанова В.В.
Доповідач Кривохижа В. І.
УХВАЛА
26 вересня 2006 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючого: Полежая В.Д. Суддів: Белінської І.М. Кривохижі В.І. при секретарі Дімановій Н.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 16 червня 2006 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 16 червня 2006 року закрито провадження по справі за позовом ОСОБА_1до Національної акціонерної компанії «Украгролізінг» про визнання наказу незаконним, поновлення на роботі та стягнення належних виплат в зв'язку з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В апеляційній скарзі позивачка ставить питання про скасування ухвали, як незаконної і необгрунтованої. Зазначає, зокрема, що нею подано цивільний, а не адміністративний позов, посилаючись на статті трудового та цивільного законодавства з помилковим зазначенням статей адміністративного законодавства. При цьому, справа була призначена до розгляду за правилами цивільно-процесуального законодавства після залишення заяви без руху.
Заслухавши доповідача, пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що ухвала суду підлягає скасуванню з таких підстав.
Із матеріалів справи вбачається, що подану позивачкою 13.02.2006 року позовну заяву про визнання наказу незаконним, поновлення на роботі та стягнення належних виплат, з посиланням на статті КЗпП України, ЦК України та статей 104, 106 КАС України, суддя ухвалою від 17.02.2006 року залишила без руху відповідно до ст. 121 ЦПК України, тобто у порядку цивільного судочинства (а.с.22), а після виправлення її недоліків ухвалою від 29.03.2006 року відповідно до ст.ст. 122, 127 ЦПК України відкрила провадження по цивільній справі, призначивши її до розгляду у попередньому судовому засіданні (а.с.1), проведеному по правилам ЦПК (а.с.28,29), що відповідає вимогам чинного законодавства та обставинам справи.
Проте, закриваючи провадження у справі, суд помилково виходив з того, що позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом, не уточнивши при цьому суті позовних вимог та не сприявши здійсненню прав сторін.
Наведене свідчить про те, що висновок суду не відповідає обставинам справи, яка розглядається у порядку цивільного судочинства. Тому ухвалу суду не можна визнати законною і обґрунтованою, в зв'язку з чим вона підлягає
скасуванню з направленням справи на новий розгляд у порядку цивільного судочинства, за вимогами якого відкрито провадження по справі.
Керуючись ст. ст. 199, 204, 205, 206 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 16 червня 2006 року скасувати і направити справу на новий розгляд до того ж суду у порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили.
Головуючий : підпис
Судді : підписи
З оригіналом вірно :
Суддя апеляційного суду
Кіровоградської області ВЛ.Кривохижа