УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2006 року м. Хмельницький
Апеляційний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді - Самчука П.П.
суддів - Ніколайчука М.Є., Матковської Л.О.
при секретарі - Степчук І.В.
з участю: представників селищної ради і ліквідаційної комісії
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу №22ц-1394 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дунаєвецького районного суду від 07 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Дунаєвецької селищної ради і ліквідаційної комісії ГКП «Комунальник» смт. Дунаївці Дунаєвецького району про зміну дати і формування причини звільнення з роботи, стягнення заробітної плати середнього заробітку за час вимушеного прогулу і моральної шкоди.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд
Встановив:
ОСОБА_1 18 листопада 2005 року звернувся до суду з позовом, вказавши, що наказом НОМЕР_1 був прийнятий на роботу в госпрозрахункове комунальне підприємство (ГКП) «Комунальник» смт. Дунаївці пожежником (респіраторником). Наказом НОМЕР_2 був звільнений з роботи за прогул з 25 травня 2005 року, а наказом НОМЕР_3 був поновлений на роботі з 25 травня 2005 року по рішенню суду від 16.08.2005 року.
Рішенням сесії Дунаєвецької селищної ради від 27.09.2005 року ГКП «Комунальник» ліквідовувалась і його було попереджено про ліквідацію, а рішенням сесії НОМЕР_4 був звільнений з роботи з 24 жовтня 2005 року за прогул буз поважних причин по ст. 40 п.4 КЗпП України, так як селищна рада взяла на себе всі повноваження.
Звільнення за прогул вважав незаконним, просив змінити дату і формулювання причини звільнення з прогулу на ст. 40 п.1 КЗпП України в зв'язку з ліквідацією підприємства на день ухвалення рішення суду та стягнути з Дунаєвецької селищної ради середній заробіток за час вимушеного прогулу, невиплачену зарплату, моральну шкоду в розмірі 1000грн. і змінити сторону виконавчого провадження по рішенню суду від 16 серпня 2005 року з ГКП «Комунальник» на Дунаєвецьку селищну раду.
Справа розглядалась судами неодноразово і останнім рішенням Дунаєвецького районного суду від 07 червня 2006 року позов задоволено частково та зобов'язано ліквідаційну комісію ГКП «Комунальник» смт. Дунаївці замінити ОСОБА_1 дату і
Головуючий в 1 -й інстанції - Маринчак О.В. Справа №22ц-1394
Доповідач - Самчук П.П. Категоіря №39,41
формулювання причини звільнення з роботи за прогул без поважних причин з 24 жовтня 2005року на звільнення з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства за ст. 40 п.1 КЗпП України з 06 грудня 2005 року та зобов'язано ліквідаційну комісію ГКП «Комунальник» здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 всіх належних йому сум по оплаті праці до дня звільнення з роботи.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просив змінити рішення суду в частині звільнення його з роботи з 06 грудня 2005 року на 07 червня 2006 року , а також залучити відповідачем Дунаєвецьку селищну ради, з якої стягнути всі нарахування з 10 червня 2005 року по день звільнення з зазначенням суми і моральну шкоду в сумі 1000грн., пославшись, що суд неправильно зобов'язав ліквідаційну комісію провести нарахування належних йому сум по оплаті праці до дня звільнення.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню із таких підстав.
Згідно зі ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає , що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом вказано, що Дунаєвецькою селищною радою 27 вересня 2005року було прийнято рішення про ліквідацію ГКП «Комунальник» та створено ліквідаційну комісію, на яку покладено обов'язок проведення даної ліквідації в двомісячний термін та забезпечення додержання прав і інтересів працівників, що звільняються, відповідно до вимог КЗпП України (а.с.55).
В зв'язку з цим судом правильно визнано безпідставним проведене селищною радою звільнення позивача з 24.10.2005 року за прогул без поважних причин та зобов'язано ліквідаційну комісію змінити дату звільнення на 06 грудня 2005 року по ст. 40 п.1 КЗпП України, так як він був попереджений про ліквідацію підприємства 06 жовтня 2005 року і здійснити нарахування та виплату всіх сум по оплаті праці до дня звільнення.
Також судом правильно зазначено, що позивач не подав будь - яких доказів, що він після звільнення не міг влаштуватись на іншу роботу чи взагалі мав намір це робити та які поніс моральні страждання , тому вимоги щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу і моральної шкоди обґрунтовано не задоволено.
Доводи апеляційної скраги не містять доказів, які могли б бути підставою скасування рішення суду в частині відмови в позові.
Керуючись ст.ст. 307,308, 313, 317,319 ЦПК України, апеляційний суд
Ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Дунаєвецького районного суду від 07 червня залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в
касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання
нею законної сили.
Головуючий /підпис/
Судді /підписи/
Копія вірна: суддя апеляційного суду
П.П. Самчук