Справа № 2/0124/944/2012
Постійний номер 0124/2018/2012
ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
«20» березня 2012 року м. Ялта
Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого, судді – САВРАНСЬКОЇ Т.І.,
при секретарі – Сьомченко В.В.,
за участю:
позивача – ОСОБА_1,
відповідача –ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим із зазначеною позовною заявою в порядку цивільного судочинства і просила суд :
• Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання якого зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 - на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 1000 (одної тисячі) гривень щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову – 24 лютого 2012 року до повноліття дитини
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що від шлюбу із відповідачем вона має неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає разом із нею, однак, відповідач ухиляється від обов’язку утримувати дитину.
У судове засіданні позивача підтримала позов із наведених підстав.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні проти позову заперечував, вважав, що підстав для стягнення з нього аліментів не має, отже, він допомагає позивачці в утриманні їх неповнолітньої дитини.
Вислухавши пояснення сторін, всебічно і повно з’ясувавши обставини справи та дослідивши відповідні докази під час судового розгляду, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви з таких підстав.
Сторони є батьками неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується Свідоцтвом про народження серія НОМЕР_1 (а.с.6).
Сторонами не досягнуто угоди щодо утримання дитини, дитина проживає з позивачкою.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 181 ч. 3 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Виходячи з викладеного та враховуючи положення статті 182 СК України, а також ту обставину, що відповідач не надав доказів утримання ним його неповнолітнього сина, суд вважає, що заявлена позивачкою сума аліментів в розмірі тисячі гривень відповідає нагальним потребам дитини.
Таким чином, розглянувши цивільну справу в присутності позивачки, з’ясувавши обставини справи і перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви.
Судові витрати суд розподіляє відповідно до вимог статті 88 ЦПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 180, 181, 182, 183 СК України, ст. ст. 1, 3 – 8, 10, 11, 15, 60, 158, 179, 209, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання якого зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 - на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 1000 (одної тисячі) гривень щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову – 24 лютого 2012 року до повноліття дитини.
У відповідності до ст. 367 ч.1 п.1 ЦПК України суд допускає негайне виконання даного рішення в частині вимог про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць у розмірі однієї тисячі гривень.
У порядку розподілу судових витрат стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави суму судового збору в розмірі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.І. Савранська