Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2223096686

Справа № 212/6565/18

1-кп/215/68/25


У Х В А Л А

                                                                                         


08 липня 2025 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

в складі: головуючого, судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

Учасників судового провадження:

прокурора ОСОБА_3

Представника заставодавця

адвоката ОСОБА_4

Обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

ОСОБА_7

Захисника ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №1 в м.Кривому Розі в режимі відео конференції з ДУ «Київський слідчий ізолятор» кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 4 ст. 185 КК України,


ВСТАНОВИВ:


08.07.2025 р. о 13.30 год. призначалося до судового розгляду кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 .

Адвокат ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_10 звернувся до суду з клопотанням а.с.19 т.8 про повернення застави внесеної 31.01.2019 р. в сумі 140960,00 грн. ОСОБА_11 в забезпечення покладених на обвинуваченого ОСОБА_7 обов`язків згідно ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 06.06.2018 р. по вказаному кримінальному провадженню. Оскільки заставодавець ОСОБА_11 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на спадщину на вказані грошові кошти отримала ОСОБА_10 , застава не продовжувалась, не звернена в дохід держави, та ОСОБА_7 утримується під вартою по іншому кримінальному провадженню, вважає, що необхідність в заставі відпала, та застава підлягає поверненню спадкоємиці.

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_4 підтримав доводи клопотання.

Обвинувачений ОСОБА_7 , який перебуває під вартою в ДУ «Київський слідчий ізолятор» заперечував проти клопотання, оскільки не розуміє його правових наслідків.

Прокурор проти клопотання заперечував, вказує, що ОСОБА_7 вчинив інше кримінальне правопорушення, тому застава може бути звернена в дохід держави. Крім того вважає, що спадкоємець заставодавця, за відсутності самого заставодавця не має право на повернення застави.

Обвинувачений ОСОБА_6 підтримав думку ОСОБА_7 .

Захисник ОСОБА_8 думку прокурора підтримала, а обвинувачений ОСОБА_5 залишав клопотання на розсуд суду.

Обсудивши доводи клопотання, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ст.177 ч.1 п.5 КПК України - метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до приписів ст.182 ч.1-11 КПК України - застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.

3. При застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави підозрюваному, обвинуваченому роз`яснюються його обов`язки і наслідки їх невиконання, а заставодавцю - у вчиненні якого кримінального правопорушення підозрюється чи обвинувачується особа, передбачене законом покарання за його вчинення, обов`язки із забезпечення належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого та його явки за викликом, а також наслідки невиконання цих обов`язків.

У разі внесення застави згідно з ухвалою слідчого судді, суду щодо особи, стосовно якої раніше було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, передбачені цією частиною роз`яснення здійснюються уповноваженою службовою особою місця ув`язнення.

8. У разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний… порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

11. Застава, що не була звернена в дохід держави, повертається підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу. При цьому застава, внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава, внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.

ОСОБА_7 не виконав покладені на нього обов`язки, та не втримався від вчинення інших кримінальних правопорушень, з 20.04.2023 р. перебуває під вартою згідно ухвали слідчого судді по іншому кримінальному провадженню а.с.29-34 т.8.

Не дотримання належної процесуальної поведінки що передбачено ст.177 КПК України, є підставою відповідно до приписів ч.8 ст.182 КПК України для відмови в поверненні застави.

Крім того, з аналізу норм ст.182 КПК України слідує, що право на повернення застави, при дотримані обов`язків обвинуваченим, належить тільки заставодавцю, а не його спадкоємцям. При вказаному неврегульованому згідно приписів кримінально-проуцесуального закону питанні, представником ОСОБА_4 не надано доказів права на спадщину ОСОБА_10 , на надано також даних про смерть заставодавця ОСОБА_11 .

 Керуючись ст.ст. 177, 182 КПК України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


В задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_10 про повернення застави внесеної ОСОБА_11 з метою забезпечення виконання процесуальних обов`язків обвинуваченим ОСОБА_7 – відмовити.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.


СУДДЯ:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація