Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2223146883



Справа № 303/4413/25

                                                                2/303/1586/25



                                                УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2025 року м.Мукачево


Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Гутій О.В., розглянувши позовну заяву № 303/4413/25  ОСОБА_1 до Комунальної установи «Мукачівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради  про поновлення на роботі, стягнення заборгованості, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,

в с т а н о в и в :

До Мукачівського міськрайонного суду надійшла позовна заява  ОСОБА_1 до Комунальної установи «Мукачівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради  про поновлення на роботі, стягнення заборгованості, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Позовну заяву  ОСОБА_1 до Комунальної установи «Мукачівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради  про поновлення на роботі, стягнення заборгованості, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу - залишено без руху, оскільки позивач не сплатив судовий збір ща позовну вимогу майнового характеру про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відповідно не зазначив ціну позову.

Для усунення недоліків судом було встановлено термін протягом п`яти днів з часу отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Так, згідно з розписки, вказана ухвала суду від 18.06.2025 року була вручена позивачу 23.06.2025 року.

26 червня 2025 року позивачем на виконання вимог ухвали суду від 18.06.2025 року подано заяву про усунення недоліків позовної заяви, в якій долучено квитанцію від 24.06.2025 року про сплату судового збору в сумі 320,00 гривень.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 15140,00 гривень) .

Відтак, суд доходить висновку, що позивач не виконав вимоги ухвали суду від 18.06.2025 року у повному обсязі, оскільки не сплатив судовий збір у повному обсязі.

Таким чином, з огляду на вищенаведене, вимоги ухвали суду від 18.06.2025 року позивачем не виконані.

Згідно з ч.3 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначенні статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою у день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Враховуючи викладене, приходжу до переконання, що оскільки позивачем не усунуто недоліки, які викладені в ухвалі суду від 18.06.2025 року, що стосувались вимог змісту і форми позовної заяви, відтак таку необхідно повернути позивачеві.

Керуючись ст.ст. 158, 258 - 261353354 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в :

Позовну заяву  ОСОБА_1 до Комунальної установи «Мукачівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради  про поновлення на роботі, стягнення заборгованості, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу - визнати неподаною та повернути позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.




        Суддя                                                                        О.В.Гутій



  • Номер: 22-ц/4806/912/25
  • Опис: про поновлення на роботі, стягнення заборгованості, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 303/4413/25
  • Суд: Закарпатський апеляційний суд
  • Суддя: Гутій О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.07.2025
  • Дата етапу: 23.07.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація