Цивільна справа №2-1914/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2012 року Солом'янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого -судді Зінченко С.В.
при секретарі Шевчук Я.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3, Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом'янського РУГУМВС України в м. Києві, третя особа: Орган опіки та піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просив визнати неповнолітнього ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житловим приміщенням -квартирою АДРЕСА_1 та зняти його з реєстраційного обліку по вказаній квартирі.
В обґрунтування позову вказав, що він є власником АДРЕСА_1 і неповнолітній ОСОБА_3, в інтересах якого діє його мати ОСОБА_2, є його сином, але приблизно з липня 2009 року останній у вказаній квартирі не проживає, оскільки шлюбні відносини між позивачем та ОСОБА_2 припинені і ОСОБА_3 вибув разом з матір'ю на інше місце постійного проживання -будинок АДРЕСА_2
Таким чином позивач вважає, що у зв'язку з вибуттям на інше постійне місце проживання ОСОБА_3 втратив право користування житловим приміщенням, власником якого є позивач, що в свою чергу є підставою для зняття його з реєстраційного обліку по вказаній квартирі відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та просили про їх задоволення.
Відповідач ОСОБА_2 проти задоволення позову заперечувала, посилаючись на те, що вона з сином була змушена виїхати з АДРЕСА_1 через конфлікти з позивачем.
Відповідач Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом'янського РУГУМВС України в м. Києві та третя особа орган опіки та піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з'явились, направили до суду клопотання про розгляд справи у їх відсутність.
Суд, заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Встановлено, що позивач та ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбі з 24.12.2005 року по 18.10.2010 року, що підтверджується копіями свідоцтва про шлюб (а.с. 8) та рішення Подільського районного суду м. Києва від 18.10.2010 року (а.с. 10).
Позивач є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 31.03.1998 року (а.с.5) та свідоцтва про право на спадщину від 26.08.2005 року (а.с. 6).
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином позивача та ОСОБА_2.
ОСОБА_3 зареєстрований в АДРЕСА_1 з 24.02.2009 року.
З пояснень сторін встановлено, що приблизно з липня 2009 року позивач та ОСОБА_2 разом з сином ОСОБА_3 проживають окремо.
ОСОБА_2 разом з сином ОСОБА_3 проживає в будинку АДРЕСА_2
На вказану обставину позивач посилається як на підставу позовних вимог, зазначаючи, що ОСОБА_3, як особа, яка вибула на інше місце постійного проживання, втратив право користування квартирою АДРЕСА_1, що належить позивачу.
Проте суд не може погодитись з таким твердженням позивача, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 156 ЖК України члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.
Статтею 64 ЖК України визначено, що до членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Водночас ч. 2 ст. 18 Закону України «Про охорону дитинства»діти -члени сім'ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.
Виходячи з вказаного, суд приходить до висновку, що дитина має право користування жилим приміщенням, займаним батьками, незалежно від часу не проживання в такому приміщенні або вибуття до іншого місця проживання, а отже позовні вимоги в частині визнання неповнолітнього ОСОБА_3 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1, є безпідставними та відповідно не підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині зняття ОСОБА_3 з реєстраційного обліку за вказаною адресою, то згідно ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Таким чином вимоги щодо зняття ОСОБА_3 з реєстраційного обліку є похідними від права особи на користування житловим приміщенням, а отже також задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 27, 31, 60, 77, 88, 208, 209, 212, 214-216 ЦПК України, ст.ст. 64, 65, 71, 72 ЖК України, суд -
в и р і ш и в :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3, Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Солом'янського РУГМВС України в м. Києві, третя особа: Орган опіки та піклування Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку -відмовити.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано апеляційному суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Зінченко С.В.
- Номер: 2-2690/12
- Опис: про зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1914/12
- Суд: Печерський районний суд міста Києва
- Суддя: Зінченко С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.06.2012
- Дата етапу: 28.08.2012