Судове рішення #2227099
Справа № 2-423-2007р

Справа 2-423-2007р.

 

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ    ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

15 серпня 2007 року                                                                                                   м.  Городище

Городищенський районний суд Черкаської області у складі : головуючого -судді  Синиці Л. П. при секретарі Хіжняк В.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Городище цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про нього,  як батька,  із актового запису про народження дитини,  -

 

встановив:

 

11 липня 2007 року ОСОБА_1.  звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2  про виключення запису про нього,  як батька,  із актового запису про народження дитини.

Оспорюючи своє батьківство щодо ОСОБА_3 позивач в обґрунтовування своїх позовних вимог посилається на те,  що 21. 10. 1989 року він вступив в шлюб з ОСОБА_2,  який зареєстрували у Саксаганському райвідділі РАГС м.  Кривий Ріг,  актовий запис НОМЕР_1. їх родина оселилась у батьків дружини,  де однією сім'єю прожили 10 років. За цей час у них народилось двоє дітей. Восени 1990 року сім'я розпалась,  дружила залишила його і разом з двома дітьми переїхали жити до своєї рідні у АДРЕСА_1 Він в свою чергу поїхав до м.  Києва. Згодом відповідач вступила у співжиття з іншим чоловіком,  аІНФОРМАЦІЯ_1 в неї народилась дочка ОСОБА_3 Шлюб між сторонами було розірвано 10. 12. 2002 року. У зв'язку з тим,  що ОСОБА_3 народилася у ІНФОРМАЦІЯ_1 під час офіційно зареєстрованого шлюбу між позивачем і відповідачем,  то і відомості про батька в актовий запис про народження дитини були внесенні відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу. Тому,  в актовому записі про народження дитини,  батьком зазначений позивач по справі - ОСОБА_1,  а не дійсний батько -ОСОБА_4 лише 09. 12. 2003 року відповідач зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 який і є  батьком доньки відповідачки ОСОБА_3. З метою внесення

 

правильних даних про батька в актовий запис про народження дитини ОСОБА_3,  необхідно виключити із запису про її народження відомості про позивача.

У судовому засіданні позивач підтримав заяву в повному обсязі,  посилаючись на обґрунтування викладені в позовній заяві,  пояснивши,  що сторони по справі не спілкувалися протягом довгого часу,  приблизно дванадцяти років,  і позивач не знав,  що записаний батьком ОСОБА_3. Дана обставина йому стала відома під час процесу по розірванню шлюбу з ОСОБА_2,  яка наразі є ОСОБА_4,  тобто відповідачем.  Відповідач позов визнала в повному обсязі та не заперечує проти його задоволення вказавши,  що позиьач по справі,  дійсно,  не являється батьком її дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  а ним є її теперішній чоловік ОСОБА_4.,  з яким вона проживала разом ще будучи офіційно одруженою з позивачем по даній справі. Також відповідач пояснила,  що вона з ОСОБА_1  однією сім'ю не проживає з осені 1990 року,  і коли постала необхідність здійснити актовий запис про народження дочки ОСОБА_3 у ІНФОРМАЦІЯ_1   то їй було роз'яснено,  що ОСОБА_4. відповідно до діючого законодавства не можливо записати батьком дитини,  так як є зареєстрований шлюбу з ОСОБА_1  . Зацікавлена особа ОСОБА_4 суду пояснив,  що дійсно з відповідачем по справі ОСОБА_4 сім'єю,  як чоловік та жінка,  проживають з 1999 року,  але шлюб офіційно був зареєстрований дев'ятого листопада 2003 року. За цей час у них народилася дочка ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1року народження,  яка є його дитиною. Останній також зазначив,  що бажає бути батьком дитини ОСОБА_3 не лише біологічно,  але й щоб у свідоцтві про народження стояло його прізвище,  як батька. Дитині наразі шість років,  і вона з дня свого народження знає,  що саме ОСОБА_4 є її рідним батьком.  Незабаром ОСОБА_3 піде до школи і щоб не виникало ніяких додаткових непорозумінь,  зацікавлена особа просить позов ОСОБА_1  про виключення запису про нього як батька із актового запису про народження ОСОБА_3 виключити,  щоб в подальшому записати себе її батьком,  адже у ОСОБА_3 з позивачем відсутнє кровне споріднення.

Суд,  вислухавши думку учасників судового розгляду,  дослідивши матеріали по справі,  вважає,  що даний позов підлягає до повного задоволення. Відповідно до  ст.  136 СК України особа,  яка записана батьком дитини відповідно до  ст.   ст.  122,  133 Сімейного Кодексу України (визначення походження дитини від матері та батька,  які перебувають у шлюбі між собою - презумпція шлюбного батьківства),  має право оспорити своє батьківство,  пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини,  і задовольняється у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою,  яка записана батьком дитини та дитиною.

Заява підтверджується: копіями свідоцтв про народження дітей (а.с.  3-5); довідкою виданою виконавчим комітетом Дирдинської сільської Ради Городищенського району Черкаської області,  про те,  що відповідачка по даній справі ОСОБА_2 ,  дійсно,  проживає разом з ОСОБА_4 в АДРЕСА_1 (а.с 6); копію свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.  7); копією запису акта про народження № 1 від 19. 02. 2001 року.

 

На підставі вищевикладеного,  керуючись  ст.  ст.  5,  10,  60,  212,  213 - 215,  251 - 259,  294 ЦПК України,   ст.   ст.  122, 133, 136 СК України,  -

 

вирішив:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про нього як батька із актового запису про народження дитини - задовольнити.

Виключити з актового запису про народження ОСОБА_1 за № 1 від 19 лютого 2001 року відомості про ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,  громадянина України,  як батька дитини та інших даних що його стосуються.

Відділу реєстрації актів цивільного стану Городищенського району управління юстиції Черкаської області внести відповідні зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 від 19 лютого 2001 року,  № 1 виданого відділом реєстрації актів громадянського стану Городищенського районного виконавчого комітету Черкаської області.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення,  заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4  ст.  295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація